Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 91/2017 "Światła na obwodnicy"
22 / 06 / 2017

Kiedy zostaną założone światła na skrzyżowaniu Zacharzyce -Święta Katarzyna z obwodnicą Wrocławia?  Bo mam wrażenie, że ktoś czeka z decyzją na wypadek śmiertelny.  Przejazd tym skrzyżowaniem w godzinach szczytu to jak rosyjska ruletka. Jest bardzo stresujący i łatwo popełnić tragiczny w skutkach błąd.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pani zgłoszenie wysłane drogą elektroniczną za pomocą formularza kontaktowego informuję, że w pełni podzielam pogląd o potrzebie budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Zacharzyce-Święta Katarzyna z obwodnicą Wrocławia. Z powodu błędu w projekcie w miejscu tym dochodzi do częstych wypadków i kolizji, a geometria skrzyżowania nie zapewnia bezpieczeństwa użytkownikom ruchu.

Wielokrotnie interweniowałem w tej sprawie. Rozumiejąc potrzeby mieszkańców nadal będę wspierał tą inicjatywę. Wykonanie tego zadania nie leży jednak w gestii Gminy Siechnice. W przedmiotowej lokalizacji krzyżują się bowiem droga powiatowa i droga wojewódzka. Zgodnie z przepisami za przebudowę skrzyżowań odpowiada zarządca drogi a w tym wypadku zarządca wyższego rzędu, czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. W związku z powyższym wszelkie pytania i wnioski dotyczące tego skrzyżowania  należy kierować bezpośrednio do siedziby DSDiK we Wrocławiu ul.Krakowska 28, 50-425 Wrocławiu i Powiatu Wrocławskiego ul. T. Kościuszki 131, 50-440 Wrocław.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg