Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 92/2017 "ul. Henryka III...jakiego?"
22 / 06 / 2017

1. Zamierzam zamieszkać na nowym Osiedlu Zielonym przy ul. Henryka III w Siechnicach. Pytanie dotyczy nazwy ulicy, a konkretnie, o którm Henryku III mowa, bo było kilku. Pytanie niekłopotliwe, bo pomysłodawca nazwy zapewne wpisał w księgach magistratu kogo miał na myśli. Warto być roztropnym w nazewnictwie, znać historię zarówno dziejów, jak i literatury, bo niejedno nazwisko i niejedno zdarzenia nie przystoi/uchodzi upamiętniać.

 

2. Czy jest jakiś plan udrożnienia i oczyszczania rowów wokół placu budowy przyszlego Osiedla? Obecnie jest w nich pełno rozmaitych odpadów, a i brzegizarośnięte- idealne siedlisko dla komarów. Nie bez znaczenie jest to, że ten rów to granica parku.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zgłoszenie wysłane drogą elektroniczną za pomocą formularza kontaktowego dotyczące planu udrożnienia i oczyszczenia rowów wokół placu budowy Osiedla Zielonego przy ul. Henryka III w Siechnicach, uprzejmie informuję, że corocznie opracowywany jest harmonogram robót konserwacyjnych. Zgodnie z harmonogramem Konserwacji rowów odwadniających tereny zabudowane i urządzeń melioracji szczegółowych na terenie gminy Siechnice na rok  2017 w bieżącym roku przewidziano dwukrotną konserwację rowów Oł.1, Oł.1-1, Oł.1-3 oraz jednokrotne koszenie rowów Oł.1-2 i Oł.1-3-1. Ww. rowy znajdują się w okolicy powstającego Osiedla Zielonego, a ich dokładny przebieg możliwy jest do sprawdzenie w Studium terenowe gospodarki wodno-melioracyjnej gmina Święta Katarzyna, zamieszczonym na stronie internetowej biuletynu informacji przestrzennej Urzędu Miejskiego w Siechnicach  w zakładce STRATEGIE/PROGRAMY/PLANY/PROGNOZY/STATYSTYKA

(link: http://bip.siechnice.dolnyslask.pl/dokument,iddok,4007,idmp,191,r,r)

oraz na stronie internetowej Systemu Informacji Przestrzennej wroSIP www.wrosip.pl w zakładce melioracje.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg