Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 93/2017 "Hałda Siechnice"
22 / 06 / 2017

Witam Panie Burmistrzu trawjące prace z rozbiurką hałdy w Siechnicy zatruwają powietrze ,jest duże zapylenie niesione przez wiatr,proszę się wybrać spacerkiem po Siechnicy z delegacją zobaczy Pan jak wszystko jest zapylone,nawet w mieszkaniach mamy pył nie mówiąc w płucach który jest wdychany,nic się z tego nie robi.Jak większość mieszkańców mowa o mężczyznach kopała na hałdzie to mówili że skażenie środowiska następuje to proszę zobaczyć co teraz się dzieje jak zawieje wiatrem. Pozdrawiam

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie złozone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach informuję, że stosownie do art. 2 ust. 1 pkt 1 lit. „a” oraz art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 20 lipca 1991 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. 2016 poz. 1688) do zadań Inspekcji Ochrony Środowiska (w tym Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) we Wrocławiu, który jest organem Inspekcji Ochrony Środowiska) należy kontrola podmiotów korzystających ze środowiska w rozumieniu ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska w zakresie przestrzegania przepisów o ochronie środowiska oraz podejmowanie decyzji wstrzymujących działalność prowadzoną z naruszeniem wymagań związanych z ochroną środowiska lub naruszeniem warunków korzystania ze środowiska.

 

W przypadku zaobserwowania problemu dotyczącego np. widocznego zanieczyszczenia powietrza pyłem i/lub gazami, nieprzyjemnego zapachu, zanieczyszczania wody, które są spowodowane działalnością dużego zakładu, który powinien mieć pozwolenia na korzystanie ze środowiska należy skontaktować się w tej sprawie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg