Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 95/2017 "Ul.Polna skrzyzowanie z Nowa oraz Kolejowa"
26 / 06 / 2017

Dzień Dobry,

Jestem mieszkańcem Świętej Katarzyny przy ul.Polnej 2.Nasz -czteroklatkowy blok- stoi częsciowo przy ul.Polnej a częsciowo przy ul. Nowej.Obydwie biegną pod naszymi oknami a droga jest zgodnie z nazwą drogą polną dziurawą,szutrowo-piaskowo-gliniastą.                      Jest nieoznakowana-co oczywiste -nie posiada progów zwalniających ani chodników.  Kierowcy-bez wyobraźni- pędzą nią wyrzucając kamienie spod kół i potężny kurz, który osiada grubą warstwą na wszystkim dookoła dolatując aż do mieszkań. Zapraszam na jeden tylko przejazd tą ulicą aby na własne oczy przekonać się,że problem jest duży i trwa od wielu lat.Nasze dzieci bawią się pod "blokiem", niestety zagrożenie prędkością = wypadkiem, brudem i pyłem nie pozwala na ich dłuższy tam pobyt lub bez chwili opieki. Jesienią czy zimą błocko nie pozwala pójść pieszo do pracy, sklepu czy na spacer = trzeba jeździć "na siłę" samochodem.

Poprzednicy oraz Pan pozwala na coraz większą okoliczną zabudowę (osiedla na ulicach: Polna, Kolejowa, Jastrzębia, Cicha, Miła, Urocza, Prosta), nie mam nic przeciwko ale co oczywiste ruch wzmógł się kilku, kilkunastokrotnie. Nowi mieszkańcy korzystają z dojazdu od "naszej" strony ul.Polej ale za decyzjami rozbudowy nie idą decyzję w sprawie budowy normalnej drogi/dróg o nawierzchni asfaltowej czy brukowej (z oznakowaniem ,progami zwalniającymi,chodnikami itp)

Do tego dochodzi -średnio co miesiąc lub po większych opadach- wjazd od ul.Gen.Dąbrowskiego ,trójkąt ulic Kolejowa,Polna,Nowa.To koszmar dla samochodów osobowych -kałuże są potężne a dziury tak głębokie i jest ich tak wiele,że zachacza się podwoziem !!!  Przejść się bez błocka po kostki nie da,przejeżdzające auta ochlapują przechodniów.W tym miejscu parkują również ludzie przywożący i odbierający małe dzieci do pobliskiego przedszkola-jeśli chodzi o "normalność" i bezpieczeństwo to poprostu tragedia,której środki doraźne jak wyrównywanie i sypanie tłucznia 2-4 razy w roku nie pomagają.Pieniądze -tym razem dosłownie  idą w błoto.

W związku z tym proszę Pana o odpowiedź czy w końcu coś będzie się działo w kwesti budowy drogi ? 

 

Odpowiedź na pytanie:

             

W  odpowiedzi  na  Pana  zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechniocach  w  sprawie  stanu technicznego  ulicy Kolejowej, ulicy Polnej i ulicy Nowej wyjaśniam co następuje.

Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową oraz strategią rozwoju Gminy do roku 2030 plan budowy lub przebudowy dróg w miejscowości Święta Katarzyna przedstawia się następująco:

  • W roku 2017  zaplanowana jest przebudowa ulicy Nowej w standardzie jezdni bitumicznej oraz rozpoczęcie budowy ulicy Kolejowej w standardzie pełnego przekroju  ulicznego tj. budowa kanalizacji deszczowej, chodników, nawierzchni twardej, która zakończy się w 2019 roku.
  • W roku 2018 zaplanowana jest przebudowa ulicy Polnej w standardzie jezdni bitumicznej.
  • W roku 2019 zaplanowane jest opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjno – sportowych przy ulicy Kolejowej.

Do chwili wykonania remontów drogi będą utrzymywane w ramach bieżącego utrzymania dróg w celu utrzymania stałej przejezdności.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg