Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 97/2017 "Dosfinansowanie na pólkolonie i obozy"
03 / 07 / 2017

Witam Burmistrza.

Proszę o informację :

1. Dlaczego stowarzyszenie działające na terenie Gminny SIechnice , którę otrzymało dofinansowanie na półkolonie i oboz letni winduję tak duże ceny za obozy i polkolonie. Czy dofinansowanie nie jest czasem z środków i podatków mieszkańców? W takim razie pytam się dlaczego obozy innych stowarzyszeń, bez dotacji, kosztują od 1200 ?.Czy takie obozy nie powinny mieć niższej ceny a dostęp w pierwszej kolejności dzieci z uboższych rodzin?

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na przesłane zapytanie uprzejmie informuję, iż w ramach ogłoszonego przez Burmistrza Siechnic otwartego  konkursu na organizację wypoczynku letniego w 2017 r. w formie zorganizowanego wypoczynku letniego wyjazdowego dla dzieci, połączonego z realizacją programu profilaktycznego, złożona została tylko jedna oferta.

W 2017 r. Gmina Siechnice, zwiększyła środki na zlecenia zadania publicznego w obszarze organizacji wypoczynku letniego dla dzieci, finansowane ze środków profilaktyki uzależnień. Dotychczas zadanie realizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach.

Zawarte w ogłoszeniu konkursu warunki wymagały od organizatora wypoczynku letniego realizację programu profilaktycznego przez osobę posiadającą do tego stosowne kwalifikacje, a także w ramach prowadzonej rekrutacji Organizacja, miała uwzględniać dzieci wskazane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach.

Warunki wskazane w ogłoszonym konkursie spełniła oferta Stowarzyszenia Koliber (jedyna złożona oferta). Otrzymane dofinansowanie dla każdego uczestnika wyniosło 434,54 zł.

W ramach prowadzonej  rekrutacji Ośrodek zaproponował dzieci, które zostały zakwalifikowane do wyjazdu na obóz.

Jednocześnie informuję, iż nie jesteśmy w stanie odnieść się do kosztów organizacji obozów letnich innych Stowarzyszeń z uwagi na brak wiedzy w zakresie miejsca wypoczynku (góry, jeziora, morze), warunki lokalowe (namioty, domki, obiekty kolonijne, ilość osób w pokojach, węzeł sanitarny wspólny czy też w każdym pokoju) oraz zawartości programu jaki jest realizowany podczas wyjazdu (ilość wycieczek, wejść do miejsc zapewniających atrakcje, zaopatrzenia uczestników np. w czapeczki, plecaki) czy też kwalifikacji kadry oraz zapewnienie służby medycznej (pielęgniarki, ratownika medycznego).

Porównanie takie mogłoby się odbyć na etapie oceny formalnej i merytorycznej złożonych do dofinansowania  przez gminę wniosków, w ramach ogłoszonego konkursu. W chwili obecnej rodzice sami muszą dokonać oceny oferty i wybrać optymalny wariant uwzględniający miejsce wraz z programem oraz warunki cenowe.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg