Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 114/2017 "Progi zwalniające na ulicy Zacisze"
10 / 07 / 2017

Szanowny Panie Burmistrzu,

zwracam się do Pana z zapytaniem, czy istnieje możliwość wykonania na wysokości 2 osiedli przy ul. Zacisze/Pogodna, dwóch progów zwalniających.

Niestety nowo wybudowana droga kusi młodych kierowców do przeprowadzania weekendowych rajdów. W ostatnia sobote tj. 13.05.2017r. kierowca srebrnego samochodu (prawdopodobnie marki BMW) w godzinach wieczornych parokrotnie urządzał sobie odcinek rajdowy, gdzie raz juz tak przesadził z prędkością, że aż wypadł z trasy w pobliskie pole uprawne. Jego wyczyny uspokoiły się dopiero po patrolu policji (zapewne w wyniku zgłoszenia któregoś z mieszkańców). Niestety jest to prawdopodobnie mieszkaniec pobliskiej okolicy, gdyż raczej został uprzedzony o interwencji i tym samym uniknął odpowiedzialności za swoją brawurę. Dodam jeszcze, że tego typu incydenty miały juz miejsce wcześniej, lecz ostatnia sytuacja naprawdę wyglądała na bardzo niebezpieczną. Ponadto należ także dodać ,że także praktycznie wszyscy kurierzy doręczający na osiedla przesyłki, lekceważą obowiązujące ograniczenie prędkości.

Zwracam się z uprzejmą prośbą, aby pochylić się nad zgłoszonym problemem. Byc może zaproponuje Pan też inne alternatywne rozwiązanie, które przyczyni się do zminimalizowania zagrożenia na niniejszej drodze, szczególnie że każdy nadchodzący wieczorny weekend może znów spowodować  

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie złożone za pomocę formularza internetowego UM w Siechnicach informuję,że rozpoczęliśmy prace mające na celu ustalenie dokładnej loklizacji i przygotowanie dokumentacji projektowej dla wykonania progów zwalniających na ul.Zacisze w Groblicach. W sprawie niewłaściwych zachowań kierowców zwrócę się do Policji o częstsze patrole Policji.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg