Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 141/2017 "Ulica Bzowa Radwanice"
21 / 08 / 2017

W nawiązaniu do odpowiedzi na pytanie nr 43/2017:

" Ponadto, informuję, że w budżecie Gminy Siechnice na rok 2017 r. ujęto utwardzenie ulicy Bzowej płytami betonowymi. Zadanie będzie realizowane w drugiej połowie bieżącego roku."

Ponieważ termin prac zgodnie z informacją jak wyżej się zbliża chciałabym zapytać, czy utwardzenie ul. Bzowej płytami będzie tak rozwiązane, aby woda pojawiająca się po opadach nie zatapiała do ulicy Jaśminowej. Ciągłe naprawy ulicy Bzowej spowodowały, że ul. Jaśminowa znalazła się poniżej poziomu i jest systematyczne zalewana, wcześnie był to tylko kawałek teraz woda sięga do połowy jej długości. Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna. Wyjazd z ulicy po olbrzymiej kałuży jest już prawie niemożliwy, o przejściu na nogach nie może być mowy, jak mamy wydostać się do codziennych zajęć przez "takie jezioro".

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że utwardzenie ulicy Bzowej płytami betonowymi będzie wykonywane w roku bieżącym. Do dnia 30 września 2017 r. planuję wyłonienie Wykonawcy robót, przekazanie placu budowy nastąpi niezwłocznie po podpisaniu umowy. Termin zakończenia prac uzależniony jest od warunków pogodowych, planowany do końca roku bieżącego.

Utwardzenie ul. Bzowej będzie polegało na wykonaniu jezdni o szerokości 4,5 m z płyt betonowych oraz obustronnego pobocza z kruszywa  o szerokości 0,5 m. Wykonane będzie również dowiązanie wysokościowe na szerokości zjazdów na posesje. Nie  planuje się podczas tej realizacji wykonywania odwodnienia pasa drogowego.

Jednocześnie informuję, że wykonywany jest projekt przebudowy ul. Bzowej w Radwanicach, który obejmuje min. branże odwodnienia pasa drogowego. Termin zakończenia prac projektowych jest w marcu 2018 roku.

 

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg