Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 149/2017" Oświetlenie + chodnik"
06 / 09 / 2017

Panie Burmistrzu!

Dzień dobry

Zwracam się z zapytaniem o to, kiedy zostanie dokończony chodnik w Ozorzycach w kierunku Bogusławic. Kilka lat temu zakończono budowę chodnika w połowie miejscowości, jak i jej oświetlenia. Kłopot polega na tym, że reszta mieszkańców  też chciała by BEZPIECZNIE wrócić do swoich domów. A obecni mieszkańcy bezpiecznie poruszać się z pkt. A do Pkt. B. Na chwilę obecną piesi poruszają się po coraz to bardziej ruchliwej ulicy a po zmroku w egipskich ciemnościach (mamy XXIw). Dodam, że jako mieszkaniec domu tej (ciemnej) okolicy obawiam się o bezpieczeństwo swoje i rodziny.

Nie wiem, czy zakończenie budowy i oświetlenia tylko polowy miejscowości ma na celu podzielenie mieszkańców na lepszych i gorszych? Problem pewnie nie zostanie rozwiązany dopóki nie stanie się nieszczęście w tej okolicy.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że Zarządcą drogi ul. Krasińskiego w Ozorzycach jest Starostwo Powiatowe we Wrocławiu i budowa chodnika należy do zadań jej zarządcy.

Gmina planuje wykonanie koncepcji wielowariantowej i PFU chodnika w Ozorzycach wzdłuż drogi powiatowej na odcinku od ul. Krasińskiego nr 2(koniec istniejącego chodnika) w kierunku miejscowości Turów w ramach pomocy rzeczowej udzielonej Powiatowi Wrocławskiemu w roku bieżącym. Warunkiem wykonania przedmiotowych prac jest podpisanie Porozumienia, które jest w trakcie opracowywania.

Zgodnie z planem rozbudowy oświetlenia drogowego do 2018 r. planujemy na wniosek Rady Sołeckiej wykonanie oświetlenia na odcinku ul. Krasińskiego od nr 1a do ul. Chrobrego, po zapewnieniu środków budżetowych zadanie będzie realizowane w roku 2018.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg