Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 156/2017 "Droga"
05 / 10 / 2017

Witam Państwa jestem właścicielem działki o numerze202/4   znajdującej się w Siechnicach przy ulicy Ziemskiej 25 na której powstał dom jednorodzinny.Od ponad miesiąca  mam problem z wyjazdem i wjazdem do swojej posesji, ponieważ jestem zastawiany przez auta ciężarowe oraz osobowe firmy deweloperskiej .Rozmowa z kierownikiem budowy nie przynosi żadnych rezultatów wręcz przeciwnie odnoszę wrażenie że sobie ze mnie kpił za każdym  razem kiedy z nim rozmawiam .Śmieci nie są ode mnie odbierane ponieważ śmieciarka nie ma możliwości podjazdu do mojego kosza ,oczywiście byłem w zakładzie komunalnym i poinformowano mnie że są zrobione zdjęcia aut ciężarowych które tarasują wjazd śmieciarzom .Dziś znowu zaistniała sytuacja gdzie nie mogła żona wjechać do domu ponieważ Panowie stwierdzili że jest zakaz wjazdu i ich to nie obchodzi udałem się do kierownika budowy otrzymałem wiadomość że gmina Siechnice wyraziła pozwolenie na zamknięcie obydwu stron .W takim razie chciałem się spytać jak mam wraz z żoną dojeżdżać do swojego domu gdzie wszystkie ulice są pozamykane a jedyny możliwy dojazd jest rozjeżdżony przez ciężki sprzęt deweloperski i nie możliwy do pokonania przez samochód osobowy po deszczu   .Bardzo bym Prosił o to bym chociaż dojazd do mojego domu był nie blokowany . Z góry dziękuję i Pozdrawiam Marek Wiatrowski

 

 

 Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana zapyatnie złozone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach w sprawie utrudnionego wjazdu do posesji przez parkujące samochody których to właściciele obsługują firmę deweloperską budującą osiedle domków jednorodzinnych i wielorodzinnych w ciągu dróg gminnych ulica Ziemska, ulica Mieszczańska i ulica Włościańska informuję, że została przeprowadzona wizja w terenie w dniu 25.09.2017 r., podczas której stwierdzono zasadność złożenia przez Pana wniosku.

                   Kierownik Budowy został poinformowany o Pana zażaleniu na firmę wykonującą roboty budowlane. Przejezdność ulicą Ziemską i ulicą Włoszczańską została przywrócona natychmiast, zapory i znaki drogowe przestawione tak aby umożliwiały swobodny przejazd tymi ulicami jak również do Pana posesji.

                  W dniu 28 09.2017 r. została przeprowadzona ponowna wizja w terenie podczas której stwierdzono zabrudzenia (błoto) na ulicy Ziemskiej. Wykonawca robót na polecenie pracownika UM w Siechnicach przystąpił do czyszczenia nawierzchni a po wykonaniu tej czynności ma doprowadzić nawierzchnię i pobocze do dobrego stanu technicznego. Naprawy mają polegać na likwidacji dziur, wyboi materiałem kamiennym z zagęszczeniem mechanicznym.

                  Realizacja poleceń wydanych przez pracownika Urzędu Miejskiego zostanie sprawdzana co najmniej dwa razy w tygodniu a wszelkie nieprawidłowości, uchybienia z tym związane przekazywane do szybkiej realizacji - usunięcia.

                 Za niedogodności przepraszam.

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg