Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 157/2017 "Groblice-ul.Pogodna"
05 / 10 / 2017

Panie Burmistrzu,

Piszę do Pana w sprawie zjazdu z DK94 w ulicę Pogodną. Zjazd ten jest w tragicznym stanie, wyjazd czy zjazd tak i jak cała nawierzchania na ulicy Pogodnej i Różanej nadaje sie do remontu. Pseudo równianie nawierzchni przy uzyciu koparki nie przynosi efektow na dłużej. Po kilku deszczowych dniach znów są dziury, większe niż poprzednio. Przed wyjazdem jest mulda, gdzie rysujemy progi w autach lub szorujemy hakami holowniczymi. Piszę pan o wyrównywaniu ulic Pogodnej i Różanej mieszankami w jakimś przedziale frakcyjnym . Kiedy firma wyrównująca wysypała takow?? Wyrównanie polega na zerwaniu wierzchniej warstwy przejechaniu łyżką - to nie jest wyrównanie!! Ponadto cała ulica Pogodna jest tak zachwaszczona, że wrasta sie to w drogę, ograniczając jej szerokość. Należy sie zatrzymać, aby się minąć. Wiem, że część sąsiadujących działek ma swoich właścicieli, ale Pan jako zarządca powinien utrzymać prawidłowy stan tej infrastruktury. Przy okazji czy Pani Sołtys nie widzi tych problemów ? Przecież mieszka w Groblicach. Wystarczy żeby pracownik z Pana Urzędu raz w miesiącu skontrolował infrastrukurę, ponadto jest dodatkowo Pani Sołtys.

Czekam na rzetelną odpowiedź i szybkie zajęcie się problemami.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach w sprawie ul.Pogodnej w Groblicach informuję, iż obecnie wykonywana jest dokumentacja wykonawczo – projektowa przebudowy zjazdu z drogi krajowej DK94 w miejscowości Groblicach  ul.Pogodna działki 335/1 i 120/5.

Po zakończeniu wszystkich prac i uzyskaniu stosownych zezwoleń od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpimy do przygotowania i ogłoszenia przetargu na wykonanie tego zadania.  Planujemy wykonanie przebudowy tego zjazdu w I półroczu 2018 roku. Projektowany zjazd będzie miał nawierzchnię bitumiczną i będzie zapewniał bezpieczne włączanie się do drogi krajowej DK94.

            Obecnie zlecono naprawę istniejącej nawierzchni tłuczniowej, prace przy sprzyjających warunkach pogodowych zostaną wykonane w terminie do 20.10.2017.

W związku z silnym zakrzaczeniem ograniczającym pas drogowy i zmniejszającym skrajnię drogową zlecono Wydziałowi Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska dokonanie w strukturze zieleni niezbędnych prac pielęgnacyjnych.

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg