Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 159/2017 "Tragiczny stan nawierzchni ul.Morelowej w Zacharzycach"
05 / 10 / 2017

 

Dzień dobry,

Chcialem zwrócić uwagę na tragiczny stan nawierzchni ul. Morelowej w miejscowości Zacharzyce. Jest to droga łącząca droge asfaltową prowadzącą od strony wschodniej obwodnicy Wrocławia z nowym osiedlem domków jednorodzinnych oraz tych w zabudowie szeregowej. W załaczeniu przesyłam kilka zdjęć, które udalo mi się zrobić w dniu wczorajszym tj 04.09.2017 r. spacerując z dzieckiem po ww. drodze. Z nawiezchni drogi wystają metalowe pręty, które mogą uszkodzić opony przejeżdżających tamtędy pojazdów. Chciałbym także wspomnieć, że ww. droga jest uczęszczana także głównie przez rodziny z małymi dziecmi, ktore niejednokrotnie jeżdżą na rowerkach. Taki stan nawierzchni jest delikatnie mówiąc niedopuszczalny i w mojej ocenie  stwarza ogromne zagrożenie dla osób poruszających się po ul. Morelowej.

W związku z powyższym proszę o pilną interwencję w sprawie.

O dziurach w nawierzchni nie bedę już pisał bo to oddzielny i oczywisty temat.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana pismo przesłane drogą elektroniczna w dniu 5 września 2017 r. w sprawie złego stanu technicznego nawierzchni ulicy Morelowej w miejscowości Zacharzyce uprzejmie informuję, że            została przeprowadzona wizja w terenie podczas której stwierdzono zasadność wykonania naprawy nawierzchni ulicy Morelowej.

                Przedmiotowa ulica będzie utrzymywana  w ramach bieżącego utrzymania dróg..  Naprawa przewiduje  likwidację ubytków,  wyboi materiałem kamiennym o frakcji 4/31,5 mm,  profilowanie istniejącej nawierzchni z zachowaniem spadków podłużnych i poprzecznych wraz z zagęszczeniem mechanicznym.

                Przewidywany termin wykonania naprawy przewidziany jest na II dekadę miesiąca października 2017 r. przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

               Za utrudnienia   związane ze stanem nawierzchni przepraszam.

 

 

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg