Gmina Siechnice

Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Zapytaj Burmistrza Siechnic Milana Ušáka
30 / 11 / 2017 Concept INTERMEDIA

Odpowiedzi na pytania z lat 2011-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W celu sprawdzenia czy odpowiedź na Państwa pytanie została już udzielona, prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki odpowiedzi zamieszczonej poniżej poprzez wpisanie swojego imienia, nazwiska lub fragmentu pytania.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytania i odpowiedzi (148)
Zadaj pytanie
Podpis autora pytania (widoczny dla internautów).
Adres email do kontaktu z autorem (nie będzie widoczny dla internautów).
Treść pytania.
Lista komentarzy
08 / 03 / 2018 Marcin
Dzień dobry Panie Burmistrzu, proszę o informację jaki jest postęp prac związanych z rozpoczęciem budowy drogi na ulicy Kolejowej w Świętej Katarzynie ? Prace miały się rozpocząć pod koniec 2017 roku z wcześniejszych Pana odpowiedzi wynika, że wyłonione miało być nowe biuro projektowe. Jaki jest postęp prac ? Kiedy mogą rozpocząć się prace ?
13 / 03 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że po odstąpieniu przez Gminę Siechnice od umowy o wykonanie projektu budowy ul. Kolejowej z winy Projektanta, Gmina Siechnice zleciła opracowanie dokumentacji projektowej remontu ul. Kolejowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zgłoszeniem robót niewymagających pozwolenia na budowę. W ramach remontu zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna z warstwy betonu asfaltowego o grubości 5cm. Prace te poprzedzone będą przygotowaniem istniejącego podłoża poprzez reprofilację i doziarnienie oraz nadanie odpowiednich spadków podłużnych. Przewidziano również wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa. Docelowa szerokość jezdni wynosić będzie 5,00 m z miejscowymi zwężeniami, a poboczy 0,75m. Zaplanowano również wprowadzenie elementów uspokajających ruch tj. wykonanie dwóch progów zwalniających. Remont drogi nie będzie ingerował w istniejącą na długości ul. Kolejowej zieleń, wykonane zostanie jedynie uporządkowanie zieleni poprzez jej przycięcie. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowane jest w pierwszej połowie bieżącego roku.
07 / 03 / 2018 Piotr
Dzień dobry Panie Burmistrzu, Chciałbym wrócić do kwestii sortowania na które Pan już mi odpowiedział. Jak słusznie Pan zauważył jest możliwość filtrowania i można łatwo odnaleźć odpowiedź na swoje pytanie przy czym co z ludzmi którzy tak jak ja śledzą tą stronę i sprawdzają też pytania innych by np. nie dublować pytań. Co z tymi którzy chcą być na bieżąco z tym co się dzieje w gminie? Czy mam codziennie przeglądać kilka pierwszych zakładek szukając czy nie pojawiło się tam nic nowego? Brakuje także numeracji pytań która była w poprzednim systemie i umożliwiała odnoszenie się do konkretnych kwestii już poruszonych ale np. niewyczerpanych. Z wyrazami szacunku Piotr
12 / 03 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
Szanowny Panie. Nowy formularz został opracowany na podstawie informacji płynących od mieszkańców od momentu uruchomienia formularza :Zapytaj Burmistrza" w 2011 roku. Zmiany wprowadzone w październiku 2017 r. są właśnie efektem tych zgłoszeń. W nowym formularzu (łączącym bezpośrednio pytanie i odpowiedź) nie ma możliwości nadawania pytaniom numerów. Oprócz Pana, nie dotarły do Urzędu Miejskiego głosy dotyczące zmian w przyjętych rozwiązaniach. Stworzenie strony internetowej, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb tysięcy internautów, którzy korzystają z niej na co dzień jest trudnym zadaniem. Będziemy jednak przyglądać się zgłoszeniom mieszkańców, jeżeli więcej osób zgłosi problemy podobne do pańskich, rozważymy zlecenie wprowadzenia zmian na stronie internetowej Gminy Siechnice.
26 / 02 / 2018 Arkadiusz G.
Dzień dobry Panie Burmistrzu. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować za wyrównanie ul. Prostej i Kolejowej (w ostatnich tygodniach) - dziękuję. Wracając do sedna, proszę o skontrolowanie lamp na ul. Kolejowej ponieważ kilka z nich nie świeci (na zakręcie zaraz za kostką jest bardzo niebezpiecznie w nocy). Drugą sprawą jest stan ul. Cichej - posiada dziury i bardzo dużą nierówność poprzeczną. Sprawia to problem przy wymijaniu oraz wjazdu na posesję. Kolejną sprawę jaką chciałbym poruszyć to ul. Kolejowa - z racja tego, że 1 etap prac powinien się już kończyć (a niestety projektant zrezygnował) to nadal nie mamy żadnych konkretów w tej sprawie. Kiedy pojawi się nowy przetarg na realizację starego projektu lub na położenie nawierzchni bitumicznej? Pozdrawiam Serdecznie
15 / 03 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję: 1. W sprawie skontrolowania nieświecących lamp na ul. Kolejowej w Świętej Katarzynie informuję, że w dniu 05.03.2018r. dokonano zgłoszenia awarii do Tauron Dystrybucja SA, właściciela lamp, celem niezwłocznego jej usunięcia. 2. W sprawie złego stanu technicznego nawierzchni ul. Cichej w Świętej Katarzynie informuję, że przedmiotowa ulica zostanie naprawiona w ramach bieżącego utrzymania dróg tj. zostaną wykonane naprawy cząstkowe nawierzchni, które będą polegać na likwidacji dziur i wyboi materiałem kamiennym o frakcji 4/31,5 mm z wyprofilowaniem spadków podłużnych i poprzecznych wraz zagęszczeniem mechanicznym. Naprawa nawierzchni zostanie wykonana do 30 kwietnia bieżącego roku, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. 3. W sprawie ul. Kolejowej w Świętej Katarzynie, informuję że po odstąpieniu przez Gminę Siechnice od umowy o wykonanie projektu budowy ul. Kolejowej z winy Projektanta, Gmina Siechnice zleciła opracowanie dokumentacji projektowej remontu ul. Kolejowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zgłoszeniem robót niewymagających pozwolenia na budowę. W ramach remontu zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna z warstwy betonu asfaltowego o grubości 5cm. Prace te poprzedzone będą przygotowaniem istniejącego podłoża poprzez reprofilację i doziarnienie oraz nadanie odpowiednich spadków podłużnych. Przewidziano również wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa. Docelowa szerokość jezdni wynosić będzie 5,00 m z miejscowymi zwężeniami, a poboczy 0,75m. Zaplanowano również wprowadzenie elementów uspokajających ruch tj. wykonanie dwóch progów zwalniających. Remont drogi nie będzie ingerował w istniejącą na długości ul. Kolejowej zieleń, wykonane zostanie jedynie uporządkowanie zieleni poprzez jej przycięcie. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowane jest w pierwszej połowie bieżącego roku.
26 / 02 / 2018 Łukasz Góra
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy w 2018 roku są plany remontu ulicy polnej w Groblicach? W roku 2017 droga miała być 2x naprawiana. Była naprawiona tylko raz. Stan nawierzchni jest w opłakanym stanie. Droga nie nadaję się już do użytku.
12 / 03 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pana e maila z dnia 26 lutego 2018 r. w sprawie stanu technicznego nawierzchni ulicy Polnej w miejscowości Groblice uprzejmie informuję, że zlecona naprawa nawierzchni z terminem realizacji do 8 grudnia 2017 r. nie została wykonana z uwagi na złe warunki atmosferyczne tj. przedłużające się opady deszczu, wysoka nasiąkliwość. Naprawy zostały wstrzymane na wszystkich drogach. Nawierzchnia ulicy Polnej w roku 2018 będzie utrzymywana w ramach bieżącego utrzymania dróg. Naprawa przewiduje likwidację ubytków, wyboi materiałem kamiennym o frakcji 4/31,5 mm, zruszeniem podłoża, profilacji z zachowaniem lub nadaniem spadków podłużnych i poprzecznych wraz z zagęszczeniem mechanicznym. Wykonanie naprawy cząstkowej nawierzchni w technologii jak wyżej zostanie zlecona ponownie w marcu br. Z terminem realizacji do 30 kwietnia 2018 r. przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Za niedogodności związane ze stanem nawierzchni przepraszam.
22 / 02 / 2018 Ilona Puchrowicz
Dzień dobry. Panie Burmistrzu mam zdany egzamin na członka Rady Nadzorczej w Ministerstwie Skarbu Państwa. Moje pytanie dotyczy bazy kandydatów do rady czy prowadzicie taką bazę i czy mogę złożyć swoją ofertę?. Z poważaniem
05 / 03 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pani zapytanie dotyczące prowadzenia bazy kandydatów do rad nadzorczych spółek gminnych informuję, że takiej bazy nie prowadzimy. Każdorazowo ogłaszany jest konkurs na członka rady, zarówno w przypadku zakończenia kadencji rady nadzorczej jak i w przypadku konieczności uzupełnienia jej składu. Konkursy ogłaszane są w BIP.
1 2 3 4 5
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg