Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 162/2017 "Tereny rekreacyjne przy ul.Kolejowej w Św. Katarzynie"
17 / 10 / 2017

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

moje pytanie dotyczy terenu rekreacyjnego przy ul. Kolejowej w Św. Katarzynie. Odnośnie tego terenu została kilka lat temu zaplanowana koncepcja zagospodarowania pod roboczą nazwą Folwark Św. Katarzyna. Mam wrażenie, że koncepcja ta jest realizowana po partyzancku, bez żadnego rozsądnego planu, a mianowicie najpierw w szczerym polu postawiono urządzenia siłowni zewnętrznej - nie dokonując mikroniewelacji terenu oraz przygotowania podłoża pod siłownię (np. żwirek, czy specjalne maty). Efekt tego jest taki, że przechadzając się między urządzeniami, można potknąć się o wertepy niewyrównanej ziemi. Ponadto szybko rosnąca obok i pod urządzeniami trawa, wchodzi w nie i pod nie, blokując ich pracę. Trawa koszona jest dość rzadko, więc komfort ćwiczeń jest tylko tuż po jej wykoszeniu. Tak więc trochę jest to nieprzemyślane. Czy jest planowane naprawienie tej sytuacji przed uszkodzeniem urządzeń, bądź też pierwszymi kontuzjami ćwiczących?

Do końca roku 2017 na tym terenie ma powstać Podwórko Nivea. Czy również ono powstanie bez mikroniwelacji terenu i przygotowania podłoża? Jeśli tak, to nie będzie to miało sensu. Czy jest już zatwierdzona lokalizacja tego podwórka? Zostanie ono zlokalizowane w cieniu w pobliżu głazu pamiątkowego, czy z drugiej strony siłowni?

Kiedy można liczyć na dalsze zagospodarowanie tego terenu - elementy małej architektury, dróżki, etc.? Proszę pamiętać, że z tego terenu korzystać też będą dzieci uczęszczające do Przedszkola Układanka, którego jest Pan organem prowadzącym.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie z dnia 26 września 2017 r. wysłane drogą elektroniczną za pomocą formularza kontaktowego informuję, że urządzenia siłowni zewnętrznej w najbliższym czasie zostaną zdemontowane i ponownie zamontowane na wyższym niż dotychczas poziomie posadowienia. Koszty związane z ponownym montażem zostaną pokryte      ze środków zabezpieczonych w ramach gwarancji z tytułu niepoprawnego wykonania prac przez ich Wykonawcę. Po montażu w obrębie urządzeń zostanie wykonana nawierzchnia żwirowa wraz z obrzeżami betonowymi.

Informuję również, że część działki przeznaczona pod budowę Podwórka Talentów NIVEA została już oczyszczona z krzewów i drzew i przekazana do realizacji. Jest to teren za siłownią zewnętrzną w zacienionym miejscu w głębi działki nr 785/1. Wykonawca podczas realizacji wykona nawierzchnię bezpieczną z piasku pod całym placem zabaw.

Obecnie gmina planuje przeprowadzić postępowanie przetargowe w sprawie opracowania nowego planu zagospodarowania terenu, który uwzględni zmiany związane z realizacją wygranego w konkursie Podwórka Talentów NIVEA. Na jego podstawie w kolejnych latach realizowane będzie dalsze zagospodarowanie ww. działki wraz z mikroniwelacją terenu, małą architekturą i ścieżkami spacerowymi.

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg