Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 168/2017 "Ulica Jagodowa w Smardzowie"
09 / 11 / 2017

Wraz z mieszkańcami ulicy Jagodowej w Smardzowie złożyliśmy za pośrednictwem Pani Sołtys Smardzowa zapytanie w sprawie możliwości poprawy jakości nawierzchni ulicy Jagodowej. Pomimo dość nieformalnego zapytania bylibyśmy zobowiązani za przeanalizowanie takiej możliwości oraz przedstawienie potencjalnych perspektyw/wariantów takiej inwestycji w czasie. Mieszańcy mają świadomość kosztów takiego przedsięwzięcia (ponad 400 mb drogi dla niewielkiej ilości mieszkańców i przyszłych mieszkańców) oraz nieznanych kierunków rozwoju tej ulicy wynikających z obowiązującego studium zagospodarowania. Pomimo tego wydaje się, że nasze dotychczasowe zaangażowanie mogłoby się przełożyć na zmobilizowanie również funduszów własnych dla wsparcia takiego gminnego zadania.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie z dnia 2 października 2017 r. wysłane drogą elektroniczną za pomocą formularza kontaktowego w sprawie poprawy stanu technicznego nawierzchni ulicy Jagodowej poprzez wykonanie nakładki bitumicznej uprzejmie informuję, że w planie finansowym Gminy Siechnice na rok 2017 nie zostały ujęte środki finansowe na wykonanie remontu nawierzchni.

 

Nadmieniam również, że ulica Jagodowa nie została ujęta do przebudowy w zakresie pełnego przekroju ulicznego, jak również w zakresie jezdni bitumicznej w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Siechnice oraz strategią rozwoju Gminy do roku 2021.

 

Ulica Jagodowa utrzymywana będzie w ramach bieżącego utrzymania dróg w zakresie likwidacji wyboi, ubytków materiałem kamiennym o frakcji 4/31,5 mm z zagęszczeniem mechanicznym i wyprofilowaniem spadków podłużnych i poprzecznych.

 

Wykonanie napraw nawierzchni dróg gminnych zlecane jest według potrzeb. Zostanie przeprowadzona wizja w terenie podczas której zostanie stwierdzona konieczność  zlecenia i wykonania naprawy nawierzchni przedmiotowej ulicy.

 

Ujęcie ulicy Jagodowej w planach realizacyjnych na lata następne poprzedzone będzie  sporządzeniem wstępnej kalkulacji kosztów jej realizacji.

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg