Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 174/2017 "Ulica Bzowa w Radwanicach!!!"
06 / 12 / 2017

Panie Burmistrzu, niejednokrotnie zapewniał Pan że drogą na ul Bzowej w Radwanicach będzie robiona a do tego czasu zapewniał Pan ze będzie przynajmniej doprowadzona do tego zeby ludzie mogli normalnie przejsc czy przejechać samochodem a nie tonac w błocie. Droga była równana w kwietniu czy maju i na tym koniec. Proponuję przejechać się i zobaczyć w jakim stanie jest dziś!!

 

Stąd moje kolejne pytanie...kiedy my mieszkańcy możemy się spodziewać jakichkolwiek prac???

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że w zakresie wykonania remontu ul. Bzowej w Radwanicach zostanie wykonana warstwa destruktu asfaltowego wraz z podwójnym powierzchniowym utrwaleniem emulsją asfaltową na odcinku ulicy utwardzonej tłuczniem w terminie do 30 czerwca 2018 r. Na dzień dzisiejszy został wybrany wykonawca na wykonanie warstwy destruktu z terminem do 30.05.2018 r., następnie bezpośrednio po jej ułożeniu zostanie wykonane powierzchniowe utrwalenie. Termin ten został przesunięty na rok przyszły z uwagi na konieczność układania emulsji asfaltowej w średniodobowej temperaturze min. 20 oC.

 

W zakresie wykonania remontu ul. Bzowej w Radwanicach została podjęta decyzja o zmianie technologii utwardzenia nawierzchni z płyt betonowych na wykonanie warstwy destruktu asfaltowego oraz podwójnego powierzchniowego utrwalenia emulsja asfaltową. Zmiana ta ma na celu utwardzenie nawierzchni, która będzie funkcjonowała do czasu wykonania docelowego przebiegu i infrastruktury ul. Bzowej. Koncepcja utwardzenia płytami betonowymi, byłaby w tym momencie nieuzasadniona, gdyż planujemy wykonanie w najbliższych latach docelowej przebudowy tej ulicy (wykonanie pełnego przekroju ulicznego wraz z odwodnieniem i oświetleniem).

 

W roku bieżącym wykonane będzie w ramach bieżącego utrzymania równanie nawierzchni istniejącej wraz z doziarnieniem kruszywem oraz wykonanie dołów chłonnych w celu odwodnienia powierzchni ulicy.

 

Jednocześnie informuję, że w dniu 13.12.2017 r. g. 17.00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ul. Bzowej, zorganizowane przez Wydział Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Siechnicach, dotyczące bieżących remontów ulicy oraz przedstawienia koncepcji projektowej „Rozbudowy i przebudowy ul. Bzowej w Radwanicach”. Zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w Radwanicach przy ul. Kolejowej 8 w sali Klubu Słońce.

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg