Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
123. Przebudowa dworców kolejowych Święta Katarzyna, Siechnice oraz Żerniki Wrocławskie – Smardzów w szczególności na potrzeby kolei aglomeracyjnej w ramach ZIT WrOF
19 / 02 / 2018

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania nr 5.2 „System transportu kolejowego”, Poddziałania nr 5.2.2 „System  transportu kolejowego – ZIT WrOF” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość całkowita projektu 12 090 861,76 PLN, wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 5 613 782,53 PLN w tym wartość dofinansowania z RPO WD 2014-2020 na poziomie 78,72 % wydatków kwalifikowanych 4 419 169,60 PLN.

 

W ramach projektu przebudowane zostaną trzy dworce znajdujące się na terenie gminy Siechnice: Siechnice, Święta Katarzyna oraz Żerniki Wrocławskie - Smardzów.

 

W ramach projektu przewidziano kompleksowe działania nakierowane na poprawę warunków obsługi podróżnych na stacjach Siechnice, Św. Katarzyna oraz Żerniki Wrocławskie - Smardzów m.in. poprzez przebudowę budynków dworców oraz zagospodarowanie terenu. Standard obsługi podróżnych zostanie podniesiony poprzez zapewnienie funkcjonalnych i ciepłych poczekalni wyposażonych w miejsca siedzące, węzły sanitariatów ogólnodostępnych również przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieszczenia dla opiekunów podróżujących z małymi dziećmi, a także punkt obsługi klienta. W ramach projektu zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne we wszystkich budynkach.

 

Partnerem projektu jest gmina Siechnice, która w związku z realizacją projektu zapewniła lokale zastępcze osobom relokowanym z mieszkań znajdujących się w budynkach w Siechnicach i w Św. Katarzynie. W ramach podpisanego porozumienia gmina użytkować będzie pozostałą powierzchnię budynków, nie związaną z funkcją obsługi podróżnych. W Siechnicach znajdzie się: Poradnia Pedagogiczna, Wydział Finansowo – Księgowy, Wydział Edukacji z kolei w Św. Katarzynie: Straż Miejska, Gminne Centrum Monitoringu i publiczne archiwum Związku Międzygminnego Ślęza Oława a w Żernikach Wrocławskich przewidziano wyłącznie funkcję obsługi podróżnych i ruchu kolejowego.

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg