Gmina Siechnice

Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Zapytaj Burmistrza Siechnic Milana Ušáka
16 / 09 / 2018 Concept INTERMEDIA

Odpowiedzi na pytania z lat 2011-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Korzystając z tego formularza:
- tj. wysyłając swoje dane i informacje oświadcza Pan/Pani, że zgadza się na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez Urząd Miejski w Siechnicach (ul. Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice),
- oświadcza Pan/Pani, że znana jest Pani/Panu treść klauzuli informacyjnej Administratora Danych Osobowych.

 

 

 

 

W celu sprawdzenia czy odpowiedź na Państwa pytanie została już udzielona, prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki odpowiedzi zamieszczonej poniżej poprzez wpisanie swojego imienia, nazwiska lub fragmentu pytania.


Pytania posegregowane według daty odpowiedzi (a nie po dacie zadania pytania, jak w module poniżej) znajdują się tutaj...

 

Informuję uprzejmie, że jestem również do Państwa dyspozycji w każdą środę w siedzibie Urzędu Miejskiego (ul.Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice) w godzinach od 15.30 do 17.00.


Burmistrz Siechnic

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytania i odpowiedzi (354)
Zadaj pytanie
Podpis autora pytania (widoczny dla internautów).
Adres email do kontaktu z autorem (nie będzie widoczny dla internautów).
Treść pytania.
Lista komentarzy
05 / 09 / 2018 Dorota Wojnar
Dzień dobry, Proszę o informację: 1. Kiedy planowany jest gruntowny remont drogi w Bogusławicach oraz prowadzącej z Bogusławic do Sulimowa (nie mam na myśli łatania dziur lub zasypywania ich sypkim materiałem, ale budowę zupełnie nowej nawierzchni). 2. Kiedy ostatnio remontowana była droga z Sulimowa do Św. Katarzyny (obecnie zryta nawierzchnia tej drogi była w dobrym stanie, podczas gdy istnieje w gmienie wiele dróg, którymi po prostu nie da się jeździć, jak choćby droga przez Bogusławice czy Nowa, Kolejowa w Św. Katarzynie). Pozdrawiam.
18 / 09 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
Szanowna Pani Doroto Wojnar W odpowiedzi na zadane mi w dniu 05.09.2018 pytania informuję: Ad.1 Ulica Władysława Jagiełły w Bogusławicach oraz droga prowadząca z Sulimowa do Bogusławic są drogami powiatowymi w zarządzie Starosty Wrocławskiego w związku z powyższym Gmina Siechnice nie posiada informacji kiedy planowany jest gruntowny remont tych odcinków. Ad 2. Droga ze Świętej Katarzyny do Sulimowa również jest drogą powiatową w zarządzie Starosty Wrocławskiego nie posiadam więc wiedzy kiedy ostatnio była remontowana. O zakresie obecnie prowadzonych prac budowlanych informacje może Pani uzyskać w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu – Wydział Dróg i Transportu ul. Kościuszki 131, 50-440 Wrocław tel. (071) 72 21 714. W odpowiedzi na zarzut, iż Gmina nie remontuje dróg w Bogusławicach informuję, że nie jest to prawdą, ponieważ w roku 2017 wykonano remont ulicy 1-go Maja i ul. Pogodnej. Ulica Nowa w Świętej Katarzynie również została wyremontowana w roku 2017 na odcinku stanowiącym 90% jej długości,. Remont jej krótkiego odcinek stanowiącego wlot do drogi powiatowy i połączenie z ulicą Kolejową jest obecnie wykonywany w ramach prac prowadzonych na ul. Kolejowej w Świętej Katarzynie.
04 / 09 / 2018 Arkadiusz G.
Dzień dobry Panie Burmistrzu, chciałbym zapytać o kilka ważny według mnie tematów: - dlaczego lampy uliczne na ul. Głównej (od Biedronki w stronę Siechnic) oświetlają drzewa, zamiast chodnik, przejścia dla pieszych, drogę? Podczas deszczu w nocy nie widać czy ktoś przechodzi przez pasy itd. Jest po prostu ciemno i lampy nie spełniają swojego zadania. Drzewa są ważne ale nie kosztem bezpieczeństwa ludzi. - dlaczego gmina naraża dzieci, dorosłych na utradę zdrowia lub życia nie zabezpieczając głębokiego na 2 metry rowu który ciągnie się całą ul. Prostą? Rów jest przy samej drodze i wystarczy aby osoba jadąca rowerem straciła równowagę (na takiej drodzę to przychodzi z łatwością) by stało się nieszczęście. Barkierki na ul. Kolejowej zostały zamontowane tylko dlatego, że komuś stała się krzywda, czy to musi się powtórzyć? - na jakim etapie jest remont ul. Kolejowej? Mamy wrzesień, a na ul. Kolejowej żadnych działań. - czy chodnik przy stacji PKP (od strony ul. Kolejowej, wejście na peron z lewej strony, nie bocznymi schodami) będzie obniżony, aby bez problemu można było na niego wjechać wózkiem? Pozdrawiam Serdecznie
18 / 09 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi do „ZAPYTANIA BURMISTRZA „ z dnia 4 września 2018 r. w sprawie udzielenia informacji dotyczącej oświetlenia ulicy Głównej w Świętej Katarzynie informuję, że oświetlenie drogowe w Świętej Katarzynie od ul. Św. Andrzeja do sklepu „Biedronki” zostało wybudowane w latach 1970-1980 roku z wykorzystaniem napowietrznej linii energetycznej , której właścicielem jest Tauron Dystrybucja S.A. Lampy oświetleniowe zostały zamontowane na słupach betonowych nad przewodami energetycznymi. Pod napowietrzną linią energetyczną na prywatnych działkach zostały posadzone drzewa, które w okresie swej wegetacji osiągnęły ogromne rozmiary zasłaniając swoimi konarami lampy oświetleniowe. Na naszą prośbę w ubiegłym roku Tauron Dystrybucja S.A dokonał przecinki korony drzew. Niestety naturalny przyrost gałęzi spowodował, że w chwili obecnej część lamp ponownie została zasłonięta przez gałęzie . Zwróciliśmy się do Tauron Dystrybucja S.A. z prośbą o ponowne przycięcie gałęzi w taki sposób by światło padało na chodnik i jezdnię i spełniało swoją funkcję. Jednocześnie pragnę Pana poinformować , że dostrzegamy problem oświetlenia drogi na tym odcinku. Rozważamy możliwość kompleksowej przebudowy i wybudowanie nowego niezależnego kablowego oświetlenia drogi ,które by oświetlało chodnik i jezdnię a nie konary drzew. W przypadku pojawienia się dodatkowych środków budżetowych przystąpimy do opracowania dokumentacji projektowej.
25 / 08 / 2018 anna
Dzień dobry, zwracam się z prośbą o upomnienie właściciela działki nr 72/2 w Żernikach Wrocławskich przy ul. Jesionowe, o utrzymanie w/w działki w czystości. Na działce rosną wysokie trawy i chwasty. Niestety nie posiadamy danych właściciela w/w działki.
12 / 09 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
Informuję, że pismem z dnia 4 września 2018 r. zwróciłem się do właściciela przedmiotowej działki z prośbą o uporządkowanie ww. nieruchomości poprzez wykoszenie wysokich traw i chwastów. W polskim prawie nie ma przepisu, który regulowałby przymuszenie właściciela gruntu do koszenia traw i usuwania chwastów z nieruchomości.
25 / 08 / 2018 AM
Witam, Zwracam się z prośbą o przeprojektowanie chodnika, który należy do gminy a znajduje się na wysokości wjazdu do garażu na ul. Piłsudskiego 20 w Siechnicach. Po wykonaniu drogi na ul. Piłsudskiego, przy tak gwałtownych opadach deszczu, nasz garaż podziemny jest zalewany bardzo dużą ilością wody. Ten problem pojawił się dopiero od momentu wyremontowania drogi. Czy gmina może ponownie rozebrać tę część chodnika i zwiększyć jego nachylenie w stronę drogi, tak ażeby woda, która płynie ulicą na miała możliwość wpływać do naszego garażu. Sądzę, iż podstawą naszego problemu z zalewaniem nas przez deszcz, jest źle wykonany remont drogi.
13 / 09 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na pytania z formularza „Zapytaj Burmistrza” z dnia 25.08.2018 informuję, że ul. Piłsudskiego została wykonana zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową i zatwierdzoną decyzją o Zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej. W zakresie wykonania budowy ul. Piłsudskiego na wysokości nr 20 dokumentacja projektowa obejmowała wykonanie fragmentu chodnika na wysokości zjazdu do garażu oraz miejsc postojowych. Zgodnie z rozwiązaniami projektowymi spadki podłużne i poprzeczne chodnika oraz jezdni zostały tak wykonane, żeby całość wód opadowych została skierowana do sieci kanalizacji deszczowej w ul. Piłsudskiego, co zostało potwierdzone podczas wizji lokalnej w terenie. W związku z tym, nie ma możliwości, żeby woda opadowa z ulicy powodowała zalewanie garażu przy ul. Piłsudskiego 20. Jednocześnie informuję, że budynek ul. Piłsudskiego nr 16-20 wraz z budynkiem ul. Piłsudskiego nr 10-14 posiadają wspólny system kanalizacji deszczowej z ujściem bezpośrednio do rowu biegnącego za budynkami. System ten w żaden sposób nie jest połączony z kanalizacją deszczową będącą własnością Gminy Siechnice. Z oględzin terenowych wynika, iż rura wylotowa jest silnie zamulona a wpusty mają ograniczoną drożność. Przypominam, że utrzymanie w sprawności technicznej tego systemu odwodnienia leży w obowiązkach wspólnoty mieszkańców. Nie posiadam również żadnych dokumentów dotyczących wewnętrznego układu odwodnienia garażu – prawidłowe funkcjonowanie tej instalacji również spoczywa na wspólnocie lokatorów.
24 / 08 / 2018 Sebastian Franczak
Panie Burmistrzu, korzystając z możliwości zwrócenia się do Pana w drodze mailowej, proszę o spowodowanie wprowadzenia w Świętej Katarzynie na całym odcinku ul. Parkowej znaku ograniczającego prędkość do 20 km na godzinę. Aktualnie można naszą ulicą pędzić 50 km/h i wielu mieszkańców, szczególnie zamieszkujących część ulicy od strony parku, tak czyni, nie zważając, iż jest to ulica osiedlowa, jest tu mnóstwo małych. dzieci. Sam mam syna w wieku 7 lat i boję się, idąc z nim na spacer, że zostaniemy potrąceni przez pędzące auta. A chodnika niestety nie mamy! Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie, zanim dojdzie do nieszczęścia.
05 / 09 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na pytanie z formularza „Zapytaj Burmistrza” przesłane w dniu 24 sierpnia 2018 r. w sprawie ograniczenia prędkości na ulicy Parkowej w miejscowości Święta Katarzyna informuję, że na przedmiotowej ulicy obowiązuje prędkość do 40 km/h. Została przeprowadzona wizja w terenie podczas której stwierdzono, iż ulicą Parkową większości poruszają się pojazdy właścicieli nieruchomości położonych przy w/w ulicy i ulicy Akacjowej, którzy nie przestrzegają przepisów Kodeksu drogowego. W celu zobligowania mieszkańców do przestrzegania przepisów Gmina wystąpi do Komisariatu Policji i Straży Miejskiej w Siechnicach o wzmożenie kontroli na przedmiotowych ulicach. Wychodząc jednak na przeciw mieszkańcom i ich potrzebom zostanie zlecony do wykonania projekt docelowej organizacji ruchu w zakresie znaków D-43 „strefa ograniczonej prędkości” i znaku D-44 „koniec strefy ograniczonej prędkości” z dozwoloną prędkością do 30 km/h. Wdrożenie przedmiotowych znaków w terenie będzie możliwe po otrzymaniu stosownego zatwierdzenia wydanego przez Zarządzającego drogami tj. Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.
1 2 3 4 5
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg