Gmina Siechnice

banerek---plac-podatki.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Zapytaj Burmistrza Siechnic Milana Ušáka
26 / 09 / 2018 Concept INTERMEDIA

Burmistrz Siechnic Milan Ušák

Odpowiedzi na pytania z lat 2011-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Korzystając z tego formularza:
- tj. wysyłając swoje dane i informacje oświadcza Pan/Pani, że zgadza się na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez Urząd Miejski w Siechnicach (ul. Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice),

- oświadcza Pan/Pani, że znana jest Pani/Panu treść klauzuli informacyjnej Administratora Danych Osobowych.

 

 

 

W celu sprawdzenia czy odpowiedź na Państwa pytanie została już udzielona, prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki odpowiedzi zamieszczonej poniżej poprzez wpisanie swojego imienia, nazwiska lub fragmentu pytania.


Pytania posegregowane według daty odpowiedzi (a nie po dacie zadania pytania, jak w module poniżej) znajdują się tutaj...

 

Informuję uprzejmie, że jestem również do Państwa dyspozycji w każdą środę w siedzibie Urzędu Miejskiego (ul.Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice) w godzinach od 15.30 do 17.00.


Burmistrz Siechnic

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytania i odpowiedzi (520)
Zadaj pytanie
Podpis autora pytania (widoczny dla internautów).
Adres email do kontaktu z autorem (nie będzie widoczny dla internautów).
Treść pytania.
Lista komentarzy
04 / 03 / 2019 Arkadiusz G.
Dzień dobry, proszę o interwencje w sprawie oświetlenia ulicznego w Świętej Katarzynie. Oświetlenie włącza dopiero jak już jest całkowicie ciemno, a chyba tak to nie powinno działać... Najciekawsze jest to, że w Siechnicach lampy w tym czasie świeciły (wracałem z Siechnic). Proszę o pilne zajęcie się tematem. Pozdrawiam Serdecznie
12 / 03 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W nawiązaniu do "ZAPYTAJ BURMISTRZA" z dnia 04.03.2019 r. w sprawie funkcjonowania oświetlenia ulicznego w Świętej Katarzynie informuję, że dnia 8.03.2019 r. zwrócono się do Tauron Dystrybucja Serwis S.A z prośbą o przeprowadzenie regulacji zegarów sterujących oświetleniem drogowym.
01 / 03 / 2019 Marta S
W związku z dzisiejszą (tj. od 1.03.19) zmianą w funkcjonowaniu komunikacji dowożącej mieszkańców Siechnic i okolic do Wrocławia, chciałam powiedzieć, że nowe linie autobusowe nie pojawiają się w takich aplikacjach jak Jakdojade czy Mobile MPK. Jest to dużym utrudnieniem, ponieważ nie ma teraz jednego miescja (aplikacji, strony internetowej z rozkładami jazdy) które łączyłoby komunikację podmiejską (siechnicką) i komunikację MPK (a nawet pociągi jak w przypadku aplikacji Jakdojade). Jednocześnie pragnę poinformować, że nie działa strona http://komunikacja3.smok.net.pl/siechnice/mapa na której do tej pory była udostępniana bieżąca lokalizacja autobusów 9xx, co pozwalało na sprawdzenie ich opóźnienia. Zwracam się z prośbą (i pytaniem) o dogadanie się przez Gminę z właścicielami i administratorami wspomnianych aplikacji w celu umieszczenia tam linii 8xx. Alternatywą jest stworzenie osobnej darmowej aplikacji, ktora zbierałaby rozkłady tych linii i pokazywała stan realizacji kursu. Sądzę jednak, że większość mieszkańców Gminy (jeśli nie wszyscy), którzy korzystają z internetu, będzie sobie ceniła możliwość przeglądania rozkładów jazdy zarówno MPK jak i linii 8xx w jednej aplikacji. W trosce o dobro pasażerów i mieszkańców gminy proszę o w miarę możliwości jak najszybsze rozwiązanie tej kwestii we właściwy sposób, przyjazny i przystępny dla pasażerów. Z poważaniem. Marta S.
12 / 03 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W nawiązaniu do Pani zapytania przekazanego drogą elektroniczną, uprzejmie informuję, że rozkłady nowych linii autobusowych 8xx, dostępne są w aplikacji epodróżnik. W trosce o dobro pasażerów i mieszkańców Gminy przeprowadzimy rozmowy z właścicielami aplikacji, z których dotychczas korzystano.
28 / 02 / 2019 Dariusz Marciniak
Panie Burmistrzu, Proszę o informację kiedy zakończy się remont ulicy Powstańców Śląskich w Św. Katarzynie. Obecnie jest brak kmożliwości korzystania z ww ulicy. remont odcinka 100m zaczął sie w listopadzie ... podrawam Dariusz Marciniak
14 / 03 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że umowny termin zakończenia robót budowlanych związanych z przebudową ul. Powstańców Śląskich w Św. Katarzynie to 30 maja 2019r. Za utrudnienia związane z budową uprzejmie przepraszam.
27 / 02 / 2019 Dariusz
Dzień dobry Panie Burmistrzu Mam pytania dotyczące nowej komunikacji zbiorowej : 1) dlaczego zlikwidowano kurs autobusu od poniedziałku do czwartku o godz. 0,44 do Siechnic przez Św. kat . 2) przystanki na niskich łąkach 2sztuki praktycznie co 40metrów ,a likwidacja na Komuny Paryskiej , gdzie bardzo dużo pasażerów przeskakuje na inne autobusy na tym przystanku szczególnie rano gdy czas goni , aby nie spóźnić się do pracy .Dlaczego nie było propozycji rozkładów jazdy we wrześniu ( przed konsultacjami ) .Rozkłady ułożone przez laika ,który do Wrocławia porusza się służbowym samochodem lub wcale .Proszę w szczególności o zainteresowanie się przystankiem na Komuny Paryskiej, a później (jak już SKP zacznie działać) przyjrzeć się autobusom w godzinach szczytu - ile pasażerów korzysta z tej komunikacji .Obserwuję teraz kursy linii 920-autobus zaludniony (2,3 osoby ,albo pusty ) natomiast kursy w godz. szczytu do lub z Wrocławia zapełnione w 150% ,w okresie letnim bez klimatyzacji -mam nadzieję ,że rozkład jazdy może być weryfikowany w przyszłości. Proszę o nieignorowanie tego głosu .
12 / 03 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W nawiązaniu do Pana zapytania przekazanego drogą elektroniczną, uprzejmie informuję, że wszelkie uwagi i wnioski mieszkańców do rozkładów jazdy będą zbierane do końca marca br. a następnie analizowane w zakresie potrzeb mieszkańców i ich zasadności. Na tej podstawie będą wprowadzone zmiany do rozkładów. Zakres zmian, które będą generowały dodatkowy koszt realizacji usługi będzie ograniczony do kwoty zaplanowanej na ten cel.
27 / 02 / 2019 Mieszkaniec Zębic
Dzień dobry Panie Burmistrzu, Chciałbym zapytać o status przebudowy ulicy Św. Marka w Zębicach. Czy powyższa droga jest ujęta jako droga do przebudowy w najbliższym czasie? Jesienią mówiono o przebudowie jej kostką brukową lub w technologii asfaltowej, ale bez konkretnych dat, etc. Po okresie zimowym widoczne jest znaczne zużycie nawierzchni, znaczne ubytki w GRUNTOWEJ drodze. Czy przewiduje Pan choć doraźne, pozimowe skorygowanie tłuczniem samoklinującym tej drogi wraz z przyległymi, tj. Osiedlowa, Wesoła, Rzemieślnicza? Wjazd na ulicę Prusa zużywa się z bardzo szybkim tempie wraz z każdym nawet niewielkim opadem i sprawny i bezpieczny wyjazd staje się coraz trudniejszy. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
12 / 03 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że w Budżecie Gminy na rok 2019 zaplanowane są środki na opracowanie dokumentacji projektowej budowy ul. Świętego Marka w Zębicach, natomiast w Wieloletniej Prognozie Finansowej przewiduje się budowę przedmiotowej drogi do roku 2022. Jednocześnie informuję, iż nawierzchnie dróg gminnych ul. Świętego Marka, Osiedlowej oraz Wesołej, do wykonania remontu w zakresie pełnego przekroju ulicznego lub jezdni bitumicznej są utrzymywane w ramach bieżącego utrzymania dróg i zostały zlecone do wykonania napraw w terminie do 30.03.2019 r. ul. Świętego Marka, do 10.04.2019 r. ul. Osiedlowa oraz ul. Wesoła. Natomiast ul. Rzemieślnicza zostanie zlecona do wykonania naprawy w późniejszym terminie, tj. po wyłonieniu Wykonawcy w drodze przetargu nieograniczonego na przedmiotowe zadanie.
1 2 3 4 5
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg