Gmina Siechnice

Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
FAQ - najczęściej zadawane pytania
23 / 07 / 2013 Mariusz Różnowicz

 

FAQ

(Frequently Asked Questions = Często Zadawane Pytania)

 

1. Kto tworzy Portal Internetowy Gminy Siechnice?

2. Jak zostać redaktorem lub współpracownikiem Portalu? Trzeba spełnić jakieś specjalne wymogi?

3. Czy mogę dodać do Portalu swój artykuł, list lub wysłać zdjęcie? Jak to zrobić?

4. Czy są jakieś instrukcje dotyczące tego jak dodać obiekt do mapy lub zdjęcia do galerii internautów?

5. Dostałem swój login i hasło do panelu redaktora społecznego. Jak mam dodać informacje takie jak zapowiedź wydarzenia do kalendarium, aktualność itp. ?

6. Jestem redaktorem społecznym, chciałbym wiedzieć z jakich części składa się strona www.siechnice.gmina.pl ?

7. Czy wprowadzane przez internautów informacje (aktualności, wydarzenia w kalendarzu, obiekty w bazie) oraz zdjęcia pojawiają się od razu na stronie?

8. Mam kilka ciekawych pomysłów/krytycznych uwag/widzę kilka błędów na stronie. Do kogo mam się zgłosić?

9. Jak można zareklamować się w Portalu?

10. Czy Portal organizuje jakieś konkursy z nagrodami?

11. Jaki jest regulamin dodawania komentarzy do strony www.siechnice.gmina.pl ?

 

Odpowiedzi poniżej:

 

1.       Kto tworzy Portal Internetowy Gminy Siechnice?

Oficjlny Portal Internetowy Gminy Siechnice (www.siechnice.gmina.pl) tworzy  Urząd Miejski w Siechnicach. Możliwość dodawania swoich informacji i multimediów posiadają wszyscy -  przedstawiciele jednostek gminnych, przedstawiciele organizacji społecznych z terenu gminy oraz wszyscy internauci.

 

2.       Jak zostać redaktorem lub współpracownikiem Portalu? Trzeba spełnić jakieś specjalne wymogi?

Zapraszamy wszystkich do zostania redaktorem społecznym portalu. Podstawowy warunek to chęć współpracy oraz podstawowa umiejętność obsługi komputera Wink. Jeżeli chcesz dodawać obiekty do bazy obiektów oraz na multimedialnej mapie możesz to zrobić za pomocą prostego formularza (który doda obiekt do obu modułów) dostępnych tutaj...  .

Jeżeli reprezentujesz: jednostkę gminną, stowarzyszenie lub klub sportowy (działające na terenie gminy Siechnice), a chciałbyś zamieszczać na stronie www.siechnice.gmina.pl informacje ważne dla twojej organizacji, poinformuj nas o tym - e-mail  mroznowicz@umsiechnice.pl .

 

3.       Czy mogę dodać do Portalu swój artykuł, relację z wydarzenia lub wysłać zdjęcie? Jak to zrobić?

Oczywiście że możesz. Zdjęcia możesz dodać samemu korzystając z "galerii internautów". W przypadku tekstów, publikacja dłuższego artykułu/relacji z wydarzenia jest uzależniona od tego czy masz statut redaktora społecznego.

Jeżeli tak - to artykuł możesz edytować samodzielnie korzystając z panelu administracyjnego.

Jeżeli jeszcze nie jesteś redaktorem społecznym prześlij informację na adres redaktora strony mroznowicz@umsiechnice.pl .

 

4.       Czy są jakieś instrukcje dotyczące tego jak dodać obiekt do mapy lub zdjęcia do galerii internautów?

Tak, filmy instruktażowe dostępne są tutaj (filmy dotyczą starej wersji strony - mechanizm na nowej stronie jest analogiczny):

Dodawanie obiektów do mapy i bazy obiektów - film...

Galeria internautów - film...

 

5.       Dostałem swój login i hasło do panelu redaktora społecznego. Jak mam dodać informacje takie jak zapowiedź wydarzenia do kalendarium, aktualność itp. ?


Specjalnie dla redaktorów społecznych przygotowaliśmy krótkie, poglądowe filmy pokazujące sposób wypełniania pól edycyjnych w modułach (filmy dotyczą starej wersji strony - mechanizm na nowej stronie jest analogiczny): aktualności... oraz kalendarz wydarzeń... .

 

6.       Czy wprowadzane przez internautów informacje (aktualności, wydarzenia w kalendarzu, obiekty w bazie) oraz zdjęcia pojawiają się od razu na stronie?

Nie. Po wciśnięciu klawisza „do publikacji" lub „zapisz", wprowadzona przez Ciebie informacja trafi do administratora strony. Ten z kolei może zaakceptować (lub nie) informację do publikacji. W większości przypadków, akceptacja następuje w terminie do 24 godzin.

Administrator przed publikacją Twojego wpisu, sprawdzi poprawność wypełnienia pół edycyjnych (i poprawi ewentualne błędy).

 

7.       Mam kilka ciekawych pomysłów/krytycznych uwag/widzę kilka błędów na stronie. Do kogo mam się zgłosić?

Takie uwagi możesz przesłać e-mailem bezpośrednio do redaktora strony mroznowicz@umsiechnice.pl. Na wszystkie zgłoszenia postaramy się reagować tak szybko jak to możliwe.

 

8. Jak można się zareklamować w Portalu?

W portalu brak jest bezpośredniej możliwości umieszczania reklam. Możesz jednak samodzielnie dodać swoją firmę do bazy obiektów i mapy interaktywnej gminy Siechnice. W ten sposób na pewno więcej mieszkańców pozna ofertę twojej firmy.

 

9. Czy Portal organizuje jakieś konkursy z nagrodami?

Istnieje taka możliwość. Każdy konkurs będzie ogłaszany na stronie głównej.

 

10. Jaki jest regulamin dodawania komentarzy do strony www.siechnice.gmina.pl ?

Regulamin używania modułu „komentarze” na stronie internetowej gminy Siechnice www.siechnice.gmina.pl


a. Komentarz – informacja tekstowa, przedstawiająca  opinie użytkownika na określony temat związany z treścią  danej wiadomości na portalu, która zostaje przesłana  przez autora do redakcji portalu (administratora) w celu jej publikacji. Treść komentarza zawiera: pseudonim zgłaszającego (czyli Nick) oraz treść zasadniczą.
b. Komentarz wysyłany jest na stronę www.siechnice.gmina.pl za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na stronach portalu.
c. Użytkownicy mają prawo do umieszczania komentarzy do materiałów tekstowych oraz galerii znajdujących się na stronie www.siechnice.gmina.pl
d. Przesłanie komentarza do wiadomości lub galerii zdjęć oznacza zgodę z  postanowieniami niniejszego regulaminu.
e. Użytkownicy strony internetowej mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi (z zastrzeżeniem punktu f).
Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik.
f. Komentarz nie może zawierać wulgaryzmów, wyrazów obraźliwych, opinii naruszających prawo polskie i międzynarodowe, naruszających prawa osób trzecich, treści faszystowskich i obscenicznych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, naruszające prawa innych osób lub zasady współżycia społecznego , są reklamą itp..
g. Administrator ma prawo usunięcia wypowiedzi niezgodnych z punktem f, a także innych wypowiedzi uznanych przez administratora za uciążliwe albo zbędne z uwagi na przedmiot dyskusji. Wypowiedzi nie związane z komentowanym materiałem redakcyjnym mogą zostać przez administratora usunięte. Dodatkowo, w zakresie wypowiedzi wulgarnych lub obscenicznych, administrator może według swojego uznania przerobić taką wypowiedź w celu usunięcia elementów niezgodnych z punktem f i zamieścić tak przerobioną wypowiedź.
h. Administrator ma prawo swobodnego zarządzania komentarzami. W szczególności może, bez podania przyczyn, zawiesić umieszczanie komentarzy, usunąć komentarze z www.siechnice.gmina.pl lub zmienić zasady ich umieszczania i weryfikacji.
i. Redakcja strony (administrator) nie informuje zamieszczającego o skasowaniu komentarza (lub zmianie treści patrz pkt. f).
j. Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Na wniosek właściwych organów udostępni wszelkie dane o użytkowniku który dokonuje wpisów niezgodnych z pkt. f
k. Regulamin może ulec zmianie i może być dowolnie modyfikowany przez autora.

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg