Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 3
15 / 12 / 2011 Mariusz Różnowicz

Pytanie:

Dlaczego SMS-owy system powiadamiania mieszkańców o zagrożeniach nie działa? Od początku działania systemu nie otrzymałem żadnych wiadomości mimo że IMGW wydawał wielokrotnie ostrzeżenia.
(Pytanie zadał M.W.)

Odpowiedź:

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że system ostrzegania SMS-owego firmy SISMS działa od połowy marca. Dzięki staraniom gminy, opłata licencyjna w wysokości kilku tysięcy złotych za jego uruchomienie, została w całości zrefundowana ze środków PZU SA. Dodatkowo, otrzymaliśmy do wykorzystania kilka tysięcy darmowych SMSów, które zostały „dodane” aneksem do umowy.


System SISMS funkcjonuje prawidłowo. Potwierdzeniem tego jest m.in. otrzymany przez Pana, a wygenerowany przez sam system, zwrotny sms o poprawności poczynionej rejestracji. Ponadto do dnia dzisiejszego administratorzy systemu nie odnotowali awarii mogących zakłócić wybrany sposób łączności.


Założeniem systemu jest informowanie z należytym wyprzedzeniem zarejestrowanych w nim osób o sytuacjach niebezpiecznych, tzw. kryzysowych, które mogą realnie wystąpić na terenie naszej gminy. Chodzi o sytuacje, które w sposób oczywisty mogą nam zagrozić. Powodem nie otrzymania przez Pana ponownej informacji z SIMS-a jest nie wystąpienie w okresie  wdrażania systemu sytuacji skrajnych na terenie naszej gminy.
Wzajemne konsultacje z użytkownikami systemu w okresie jego wdrażania zaowocowały jednak uznaniem potrzeby wykorzystywania go do dodatkowego informowania mieszkańców o znaczących utrudnieniach drogowych w rejonie naszej Gminy. Dlatego też w przypadku wystąpienia takich zdarzeń, informacje te przekazywane będą również za pośrednictwem SIMS-a, począwszy od stycznia 2012 roku.Milan Ušák

Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się