Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 6
04 / 01 / 2012

Pytanie:
Dzień Dobry! Panie Doktorze mam pytanie w kwestii kanalizacji jaka powstaje obecnie w Iwinach. Mieszkam na ulicy Makowej, jest to droga prywatna i otrzymaliśmy w zeszłym roku informacje od Pana Diakowskiego, ze inwestycję musimy finansować sami, gdyż nie zostaliśmy ujęci w dawnych planach inwestycyjnych. Wiemy, że inne prywatne ulice np. Kwiatowa, już rury kanalizacyjne mają położone. Panie Burmistrzu bardzo proszę przyjrzeć się tej sprawie i możne w przyszłorocznym budżecie ująć ul. Makową, tym bardziej, że chyba tego typu inwestycje były, są współfinansowe z funduszów Unii Europejskiej Z wyrazami szacunku (pytanie zadała S.Z.)


Odpowiedź:
Szanowna Pani,

Kanalizację sanitarną w Iwinach projektowała firma FUNAM w okresie od 2005 – 2006 r. Zakres prac projektowych obejmował istniejące ulice ujęte na mapie do celów projektowych. W czasie projektowania działka nr 110/1 przy ul. Polnej nie była podzielona na działki budowlane i nie została wydzielona droga (ul. Makowa) w związku z powyższym ten zakres działek nie był ujęty w projekcie podstawowym budowy kanalizacji sanitarnej w Iwinach na podstawie którego Gmina otrzymała pozwolenie na budowę nr 751/2006 z 18.04.2011 r.

Aktualnie istnieje możliwość rozbudowy kanalizacji sanitarnej w ul. Makowej z włączeniem do ul. Polnej na koszt i staraniem inwestorów z możliwością dofinansowania ze środków gminnych.

 

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się