Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 11
12 / 01 / 2012

Pytanie:

Szanowny Panie Burmistrzu, dlaczego Gmina nie płaci odszkodowania za przejęte przez siebie działki? Przejęto część działki w Łukaszowicach należącej do mojej mamy, przyszła informacja z sądu o zmianie w księdze wieczystej i przejściu części działki na rzecz Gminy a pieniędzy jak nie było tak nie ma, składałem kilka podań w imieniu mamy o odszkodowanie i nadal nic się nie dzieje. I kolejne pytanie, czy Gmina planuje w przyszłości jakiekolwiek inwestycje w miejscowości Łukaszowice(np kanalizację)? (Pytanie zadał K.J.)


Odpowiedź:

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuje, że sprawy związane z ustaleniem wysokości i wypłatą odszkodowań za działki przejęte z mocy prawa na rzecz Gminy Siechnice prowadzi geodeta gminny. Z powodu zmiany osoby na tym stanowisku nastąpiło opóźnienie w Pana sprawie.
Nowy geodeta gminny wszczął w listopadzie postępowanie mające na celu wypłatę ww. odszkodowań.
W najbliższym czasie zostanie wystosowane zaproszenie na spotkanie w sprawie ustalenia wysokości odszkodowania za przejęty przez Gminę teren przeznaczony pod poszerzenie drogi gminnej, które planowane jest na drugą połowę lutego br.
Po ustaleniu toku prowadzenia sprawy, kierownik wydziału odpowiedzialnego za jej załatwienie otrzymał ustne upomnienie za powstałe opóźnienia.
Gmina nie przewiduje budowy kanalizacji sanitarnej w Łukaszowicach w obecnej kadencji. Budowa sieci kanalizacyjnej jest kosztowną inwestycją, szczególnie w przypadku tzw. rozdrobnionej zabudowy z jaką mamy do czynienia w Łukaszowicach.
Gmina refunduje natomiast budowę biologicznych oczyszczalni ścieków w wysokości 50% kosztów, nie więcej jednak niż 10 tys. zł.

Milan Ušák

Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się