Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 13
17 / 01 / 2012

Pytanie:

Dzień dobry,
Zgodzicie się Państwo, że dzielnica Siechnic w okolicy ul. Henryka III to obszar który rozwija się bardzo szybko w zakresie budownictwa jednorodzinnego. Czy zatem w planowanych inwestycjach gminnych jest zawarty projekt utwardzenia ulicy Sienkiewicza od ronda do ul. Henryka III oraz utwardzenie drogi na ulicy Henryka III?? Jelśli tak, czy te inwetycje są zawarte w budżecie na rok 2012?? Dziękuję z góry za odpowiedź.


Włodzimierz Glapa


Odpowiedź:

Szanowny Panie,

W budżecie Gminy na 2012 r. nie planuje się budowy ul. Sienkiewicza od ul. Henryka III w kierunku ronda na ul. Ciepłowniczej. Projektowane jest natomiast zarurowanie przepustu na istniejącym rowie co pozwoli w przyszłości połączyć tą ul. z rondem na ul. Ciepłowniczej.
Ulica Henryka III była utwardzona w 2011 r. i jej nawierzchnia tłuczniowa będzie uzupełniana i naprawiana na bieżąco również w 2012 r.

Od 2010 r. na zlecenie Gminy wykonywany jest projekt techniczny budowy docelowej nawierzchni wraz z chodnikami, ścieżką rowerową i zielenią. W związku z tym, że przewidywana wartość tej inwestycji wyniesie 3 – 5 mln zł. (w zależności od ostatecznych rozwiązań projektowych i wyników przetargu) jej realizacja uzależniona będzie od uzyskania przez Gminę dotacji, która pokryje w znacznej części koszty inwestycji. Gdyby udało się pozyskać takie dofinansowanie do końca tej kadencji (czyli fizyczne wykonanie inwestycji najdalej w 2014 r.) uważałbym to za ogromny sukces – swój, Miasta Siechnice i Gminy.

Jednocześnie uprzejmie informuję, że na 2012 r. udało nam się uzyskać dotację na budowę łącznika pomiędzy ul. Henryka III, a ul. Kwiatkowskiego (tzw. schetynówka) – jest to projekt o wartości ok. 1 mln zł.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się