Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 23
20 / 02 / 2012

Pytanie:

Panie Burmistrzu czy jest możliwe by więcej kursów autobusu 110 dojeżdżało do Pętli? Coraz więcej ludzi osiedla się w Iwinach i coraz więcej osób korzysta z tego autobusu. Ponadto droga, którą trzeba dojść do przystanku koło ronda jest bardzo wąska i niebezpieczna. Nie ma na niej nawet pasa bocznego, żadnego oświetlenia nie mówiąc o chodniku. Teraz w zimie przebycie tej drogi jest naprawdę nie lada wyzwaniem. Żyło by się nam tu naprawdę dużo lepiej gdyby udało się zwiększyć częstotliwość kursowania autobusu i gdyby została zwiększona ilość kursów do pętli. Wydaje mi się, że inwestycja ta dla gminy szybko zwróciłaby po stokroć – poprawiając komunikację Iwin z Wrocławiem rośnie znacząco atrakcyjność tej miejscowości a co za tym idzie ilość osób osiedlających się w Iwinach.

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie dotyczące zwiększenia częstotliwości kursów na trasie Dworzec Główny PKP – Iwiny Pętla i Iwiny Pętla – Dworzec Główny PKP, informuję, iż na podstawie Porozumienia międzygminnego pomiędzy gminą Wrocław i gminą Siechnice, zapytanie w tej sprawie zostało skierowane do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia, gdyż linia 110 jest linią miejską i decyzja o zwiększeniu kursów na wspomnianej trasie jest uzależniona od organizacji komunikacji we Wrocławiu.
O wszelkich zmianach tras i częstotliwości kursów autobusów na terenie Gminy, będą Państwo informowani na stronach internetowych Urzędu Gminy.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg