Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 32
09 / 03 / 2012

Pytanie:

Pytam o pokoj w Urzedzi Gminy na I pietrze gdzie załatwia sie sprawy dowodów osobistych i meldunku. Jak długo petenci beda traktowani jak bydło. Petent stoi pokornie przed dziurą w drzwiach, nie ma mowy o siadaniu. Przypomina to stołówkę w wojsku gdzie przez dziurę w drzwiach wydaje się grochówkę. Uważam ten sposób obsługi petenta za wyjątkowy niegrzeczny. To jest skandal, A cha, nie dostałem do tej pory odpowiedzi na pytania kiedy nastąpi zmiana patronów ulic Świerczewskiego, Gierka czy Żymierskiego.Jest taki paragraf kodeksu karnego o karalności wychwalania ustroju totalitarnego.... (pytanie zadał J.B.)

Odpowiedź:

W związku z Pana uwagami dotyczącymi biura ewidencji ludności w Urzędzie Miejskim w Siechnicach informuję, że konieczność zapewnienia szczególnej ochrony danych osobowych ze zbioru meldunkowego (wydzielenie pomieszczeń z pozostałej części budynku, dodatkowe zabezpieczenia itp.) narzuciły taką a nie inną lokalizację komórki ewidencji ludności i dowodów osobistych w budynku aktualnie funkcjonującym jako siedziba Urzędu Miejskiego. Jak Panu zapewne wiadomo, w połowie roku Urząd Miejski zostanie przeniesiony do nowej siedziby w Siechnicach,  gdzie warunki lokalowe będą bardziej przyjazne dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.
 
Mam nadzieję, że pomimo wymienionych przez Pana niedogodności, sprawa która sprowadziła Pana do biura meldunkowego została załatwiona zgodnie z przepisami, rzeczowo, sprawnie i w terminie.

Jeżeli chodzi o sprawę związaną z nazwami ulic to projekt ustawy o usunięciu symboli komunizmu z życia publicznego przez dwa lata nie trafił na posiedzenie Sejmu. Podobny projekt, który niedawno pojawił się w Senacie, utknął na Komisji.

W związku z planowaną w ubiegłym roku zmianą nazwy ulicy Generała Świerczewskiego w Siechnicach 08.06.2011 wpłynął protest mieszkańców Siechnic. Powodem protestu był brak racjonalnego (ich zdaniem) uzasadnienia oraz narażenie mieszkańców ulicy na znaczne koszty zarówno policzalne jak i  niematerialne. W przypadku ul. Edwarda Gierka, nazwa ulicy została nadana przez ówczesną Radę Gminy Święta Katarzyna w 2002 roku na specjalny wniosek mieszkańców.

Sprawa, którą Pan poruszył wymaga moim zdaniem zmian w świadomości historycznej, a pewnie i wiedzy historycznej oraz hierarchii wartości większości zainteresowanych, w tym ich reprezentantów w Radzie Miejskiej. Dopóki to nie nastąpi, dopóty jakiekolwiek próby odgórnego dekretowania zmian będą spotykały się z niezrozumiałym i nieakceptowalnym dla zwolenników zmiany oporem większości.


Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg