Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 37
26 / 03 / 2012

Pytanie:

Witam Kiedy będzie wyremontowana droga pomiędzy Św Katarzyną a Żernikami, droga ta zagraża bezpieczeństwu osób korzystających z tej trasy. Jedyne co pojawia się na tej drodze nie licząc dziur to kolejne ograniczenia prędkości . Dwa lata temu część drogi pomiędzy Smardzowem a Św Katarzyną została wyremontowana dlaczego wymienione wówczas tylko krótkie odcinki tej drogi . W tej chwili pozostała część drogi już jest do wymiany . Nie uważa Pan że jest to niegospodarność na dzień dzisiejszy sumaryczny koszt remontu tej drogi z pewnością będzie dużo wyższy. Kiedy droga będzie wyremontowana, i w jakim zakresie ? (pytanie zadał Ł.T.)

Odpowiedź:

Szanowny Panie,

droga – ul. Żernicka ze Świętej Katarzyny do Żernik Wrocławskich jest drogą powiatową będącą w zarządzie Powiatu Wrocławskiego. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu opracowało program funkcjonalno – użytkowy, aby w bieżącym roku ogłosić przetarg na projekt i wykonanie remontu drogi w szerokim zakresie łącznie z ciągiem pieszo-rowerowym. Zadanie zostało zgłoszone do dofinansowania ze środków unijnych. Niestety nie zostało zakwalifikowane. Nie uzyskanie funduszy zewnętrznych będzie przyczyną wydłużenia okresu remontu. Starostwo planuje rozpoczęcie remontu w drugiej połowie roku, natomiast zakończenie prac na pierwszą połowę 2014 r.
Gmina Siechnice będzie uczestniczyć w finansowaniu zadania i pokryje koszty remontów chodników od przejazdu kolejowego w Świętej Katarzynie, a także wykonanie chodnika po prawej stronie, po zarurowaniu przez Starostwo Powiatowe przydrożnego rowu.
Udział finansowy gminy zostanie uregulowany w uzgadnianym obecnie porozumieniu pomiędzy gminą Siechnice, a Powiatem Wrocławskim.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się