Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 42
16 / 04 / 2012

Pytanie:

kiedy przewidziane jest rozpoczęcie prac związanych z kanalizacją w Trestnie? bo dotychczasowe terminy to tylko bajki!
Ireneusz Krawczyk

Odpowiedź:

Szanowny Panie,

informuję, że w 2012 roku nie przewidujemy realizacji inwestycji pod nazwą budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Trestno wraz z budową sieci kanalizacji sanitarnej. Gmina zleciła wykonanie analizy techniczno-ekonomicznej opłacalności wyżej wymienionej inwestycji. Firma IMECONSULTING, która wykonała analizę opłacalności w swoich wnioskach wskazuje na brak ekonomicznego uzasadnienia dla podjęcia decyzji budowy przedmiotowej inwestycji.
Realizacja tego zadania wiązałaby się z trudnym do przyjęcia obciążeniem budżetu Gminy. W związku z powyższym Gmina zleciła wykonanie koncepcji alternatywnych rozwiązań kanalizacji Trestna w odniesieniu do rozwiązań przyjętych w posiadanej już dokumentacji projektowej.
Po otrzymaniu opracowania i dokonaniu analizy zaproponowanych rozwiązań, zostanie podjęta decyzja czy rozpoczęcie budowy nastąpi w tej kadencji czy dopiero (z wykorzystaniem środków unijnych perspektywy finansowej 2014-2020) w następnej kadencji. Decyzja ta zostanie podjęta w trzecim kwartale bieżącego roku.


Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg