Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 46
02 / 05 / 2012

Pytanie:

Witam, Panie Burmistrzu czy nie wydaje się Panu celowe wprowadzenie dyżurów popołudniowych do godz. 17-stej(przynajmniej raz w miesiącu) w Biurze Ewidencji Ludności Urzędu Miasta i Gminy. Moim zdaniem wydział ten powinien działać w godzinach przystępnych dla wszystkich mieszkańców gminy, także tych którzy pracują np. we Wrocławiu. Aby załatwić formalności np. nowy dowód osobisty zmuszona jestem skorzystać z urlopu wypoczynkowego, a nie zawsze jest to możliwe. Opłacam od wielu lat podatki w naszej gminie i prosiłabym o choć taki mały ukłon w stronę mieszkańców całej gminy. Wszystkie urzędy we Wrocławiu wprowadziły popołudniowe godziny pracy na zasadzie cotygodniowego dyżuru. Czy i tak nie powinno być w Gminie Siechnice? Czy urząd nie winien służyć mieszkańcom? Bardzo proszę o poważne rozważenie powyższej kwestii. Pozdrawiam.
E.T.

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

Zgadzam się, że Urząd powinien służyć mieszkańcom i być im pomocny. Wychodząc z tego właśnie założenia uruchomiłem elektroniczny formularz do kontaktów bezpośrednio ze mną. Ma on służyć właśnie mieszkańcom, którzy pragną się skontaktować, zadać mi pytanie lub zgłosić ważną dla gminy sprawę.
Pragnę podkreślić, że moje urzędowanie trwa stosunkowo niedługo. Chcę wychodzić mieszkańcom naszej gminy naprzeciw, dlatego podejmuję różne kroki w celu poprawy komunikacji społecznej w gminie.
Poprzedni Burmistrz nie widział potrzeby, aby przesunąć godziny otwarcia Biura Ewidencji Ludności w Urzędzie. Ja natomiast widzę taką potrzebę i kolejnym krokiem w celu poprawienia jakości obsługi mieszkańców będzie właśnie przesunięcie godzin otwarcia Biura Ewidencji Ludności. W tej chwili nie jestem jeszcze w stanie precyzyjnie określić czy godziny będą przesunięte w ten sposób, że 1 dzień w tygodniu Biuro Ewidencji Ludności będzie czynne do godziny 17.00 czy może będzie to obowiązywało co drugi tydzień lub 1 raz w miesiącu.
Powyższe zmiany będą wprowadzone w drugiej połowie roku po wprowadzeniu się do nowej siedziby i zmianie regulaminu organizacyjnego gminy, a także regulaminu pracy. Mam nadzieję, że powyższe zmiany przyczynią się do poprawienia komfortu zamieszkiwania na terenie gminy Siechnice.

 

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się