Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 60
18 / 06 / 2012

Pytanie:

Moje pytanie dotyczy nazw ulic w Siechnicach oraz w Radwanicach. Czy nie uważa Pan Burmistrz, ze jest kompromitacja dla gminy aby główne ulicy opiewały takie kanalie jak Karol "Walter' Świerczewski i Michał Rola-Żymierski. Wszyscy moi znajomi z innych miejscowości, gdy dociera do nich informacja o takich patronach ulic , uznaja to za skandliczną bezczynność władz gminy, które powinny nazwy te usunąć co najmniej 20 lat temy. (Paweł Rybczak)

Odpowiedź:

Szanowny Panie,

w ubiegłym roku planowana była zmiana  nazwy ulicy Generała Świerczewskiego w Siechnicach. 8 czerwca 2011 r. wpłynął do urzędu miejskiego w tej sprawie protest znaczącej większości mieszkańców tej ulicy. Powodem protestu mieszkańców był brak w ich mniemaniu racjonalnego uzasadnienia oraz narażenie mieszkańców ulicy na znaczne koszty.

Sprawa wymienionych przez Pana ulic wymaga zmian w świadomości historycznej mieszkańców, a także ich reprezentantów w Radzie Miejskiej. Bez tego wszelkie próby zmian nazw ulic będą spotykały się z protestami mieszkańców. Będę kontynuował próby przekonania mieszkańców co do słuszności decyzji o zmianie nazwy ulic ( także ul. Żymierskiego w Radwanicach).

Zgadzam się z Pana negatywną oceną tych postaci historycznych. Nie podzielam natomiast poglądu o bezczynności władz gminy w tej sprawie.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się