Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 67
23 / 07 / 2012

Pytanie:

Szanowny Panie Burmistrzu, W związku z nasileniem ruchu samochodowego na ulicy Kościelnej w Siechnicach oraz zagrożeniem jakie powoduje nagminne przekraczanie dozwolonej na tej drodze prędkości (zwłaszcza wieczorami i w weekendy) proszę o informację, czy władze miasta przewidują podjęcie działań zmierzających do ograniczenia tego procederu. Zwracam jednocześnie uwagę na to, że sytacja ta nasiliła się wraz z chwilą, gdy skrzyżowanie z ulicą Zacisze przestało być skrzyżowaniem równorzędnym(co skutkowało faktem zwalniania przez kierowców przed tym skrzyżowaniem).Z poważaniem E.Ś.

Odpowiedź:
Szanowna Pani,

Uprzejmie informuję, że nowa organizacja ruchu na terenie miasta Siechnice weszła w życie z początkiem czerwca b.r. Po upływie pół roku od jej wprowadzenia zostanie dokonany przegląd funkcjonalny i po dokonaniu oceny być może zostaną wprowadzone zmiany.

W przyszłym roku planuje się wykonanie i uruchomienie monitorowania przy użyciu kamer. Jeżeli powyższe rozwiązania – to jest organizacja ruchu i monitorowanie nie przyniosą oczekiwanych efektów, to zostanie rozważona konieczność wprowadzenia innych rozwiązań (w tym mechanicznych ograniczeń). Poleciłem również nasilić kontrole na tej drodze Straży Miejskiej.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się