Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 68
23 / 07 / 2012

Pytanie:

Witam Panie Burmistrzu. Przy ul.Henryka III w Siechnicach rosną niebezpieczne dla zdrowia chwasty - barszcze sosnowskiego. Wiele ludzi tamtędy spaceruje z dziećmi. Sam mam dwójkę małych dzieci a te chwasty na nieszczęście rosną nieopodal mojego domu. Kiedy mogę spodziewać się jakiejs interwencji. Dziękuję . K.S.

Odpowiedź:

Szanowny Panie,

informuję, iż Urząd rozpoznał w/w sytuację. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Siechnicach określili miejsca występowania tej niebezpiecznej i inwazyjnej rośliny, przeanalizowali dostępne i stosowane metody jej zwalczania oraz ustalili firmy zajmujące się zwalczaniem tej rośliny. Obecnie Gmina jest na etapie ustalania poziomu kosztów związanych z mechanicznym i chemicznym niszczeniem barszczu Sosnowskiego, co jest niezbędne do podjęcia działań mających na celu zwalczanie przedmiotowej rośliny.

Od sierpnia, po zatwierdzeniu przez Radę Miejską zmiany budżetu na bieżący rok GOSiR przystąpi do mechanicznego i chemicznego tępienia tej rośliny na terenach stanowiących własność gminy. W zakresie działek prywatnych będzie prowadzona akcja informacyjna skierowana do mieszkańców, kierująca do nich apel o przystąpienie do systematycznego tępienia barszczu sosnowskiego. Jeżeli mieszkańcy Gminy nie włączą się w pełni do działania, to nie będzie możliwe całkowite wyeliminowanie tej rośliny z terenu naszej gminy.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się