Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 81
04 / 10 / 2012

Pytanie:

Panie Burmistrzu, mieszkańcy Kamienicy I i Kamienicy II zapraszają Pana na małą przejażdżkę samochodem przez ulicę Piłsudskiego. Proszę zobaczyć na co jesteśmy narażeni codziennie pokonując ją swoimi autami. Przypominam sobie wcześniejsze zapewnienia, które mówiły o tym, że w kwietniu br. będzie wyłoniona firma wykonująca cykliczne prace naprawcze tej ulicy. Z tego co sie orientuję to od momentu poprzedniego pytania droga ta kilkukrotnie była wyrównywana(niestety nietrwale) przez jednego z Developerów, budujących okoliczne budynki mieszkalne. Jak się dowiedziałem prace te zostały wykonane "grzecznościowo", bowiem właścicielem drogi jest Gmina. Nie byłoby to tak uciążliwe, gdyby drugi koniec Piłsudskiego, prowadzący do ul. Kościelnej został otwarty. Niestety Developer, który wybudował swój budynek przy Kościelnej nie śpieszy się z udostępnieniem tego odcinka ul. Piłsydskiego. Drugie pytanie dot. kwestii bezpieczeństwa - kiedy zostanie uruchomione oświetlenie ulicy Jana Pawła II? M.Ś.

 

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
na dzień dzisiejszy nawierzchnia ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego została wyremontowana na odcinku od ul. Henryka III do miejsca gdzie nawierzchnia jest wykonana z płyt betonowych i znajduje się w dobrym stanie. Odcinek ulicy od strony ul. Kościelnej zajmowany dotychczas przez firmę Alfa-Dach został zwolniony i odblokowany tak, że możliwy jest przejazd przez całą długość ul. J. Piłsudskiego.

Zapraszam do Ratusza przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych – chciałbym na nim przedstawić plany remontów i budowy ul. Piłsudskiego. Przejeżdżałem tą ulicą kilkakrotnie, a jej stan oglądam codziennie z okien urzędu.

Odnośnie oświetlenia ul. Jana Pawła II informuję, że od dnia 25.09.2012 r. uruchomione zostało oświetlenie na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Sportowej. Ze względu na trwające uzgodnienia sposobu oznaczenia słupów z zakładem energetycznym przedłużył się termin uruchomienia. Możliwa będzie sytuacja krótkotrwałego braku oświetlenia, gdy będą demontowane stare słupy oświetleniowe na końcu ul. Sportowej.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się