Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 84
22 / 10 / 2012

Pytanie:

W styczniu 2012 r. weszła w życie ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Według zapisów ustawy gminy mają 18 miesięcy na wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Od 1 lipca 2013 r. nowy system ma już działać; gminy mają pobierać opłaty od właścicieli nieruchomości, powinny być też rozstrzygnięte przetargi na odbieranie odpadów od właścicieli nieruchomości. Na jakim etapie jest wprowadzenie w życie tej ustawy w naszej Gminie??

Włodzimierz Glapa

 

Odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

 

Jesteśmy na etapie przekazywania obowiązków wynikających ze znowelizowanej ustawy Związkowi Ślęza-Oława.

 

Rada Miejska podjęła uchwałę zmieniającą statut Związku Międzygminnego Ślęza – Oława na podstawie którego zadania Gminy w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi przejął Związek. Na zlecenie Związku opracowywany jest model gospodarki odpadami dla poszczególnych gmin oraz niezbędne akty prawne wprowadzające w życie ustawę.

 

W związku z tym Związek Międzygminny Ślęza – Oława zajmuje się wdrożeniem w życie nowego systemu gospodarki odpadami. Przetargi na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli zostaną ogłoszone i rozstrzygnięte w pierwszym kwartale 2013 r.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się