Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 85
22 / 10 / 2012

Pytanie:

Dlaczego drogi rowerowe na terenie Gminy projektowane są w sposób uniemożliwiający komfortową jazdę rowerem górskim, a prawie nieprzejezdne dla rowerów szosowych? Mam na myśli budowanie ich jako ciągi pieszo-rowerowe, nie oddzielone od chodnika, poprzecinane co kilkanaście metrów obniżeniami z krawężnikami przy zjazdach na posesje, oraz dodatkowo ciągłe zamiany pasa dla pieszych z pasem dla rowerów wraz z wyrastającymi z nich znakami drogowymi. Czy planowane przyszłe trasy rowerowe oraz ewentualne projekty modernizacji aktualnych mogłyby zakładać budowę ich z asfaltu na poziomie jezdni eliminując poprzeczne krawężniki oraz oddzielenie ich krawężnikiem od chodników celem wyparcia pieszych z ścieżek rowerowych? Nie wymagam aby ścieżki wyglądały od razu tak jak te zaprezentowane w następującym artykule http://tiny.pl/hntx1 , ale gdyby przynajmniej były skrajnym pasem wydzielonym z jezdni, a nie częścią chodnika to byłaby to kolosalna poprawa jakości podróżowania rowerem po terenie Gminy.

Michał Szul

Odpowiedź:

Szanowny Panie,

Pana trafne uwagi będą wzięte pod uwagę przy projektowaniu nowych dróg i ulic tam, gdzie szerokość pasa drogowego i ustalenia mpzp pozwolą na to. Podobnie przy opracowywaniu projektów stałej organizacji ruchu (i ich wprowadzaniu w terenie).

Zwracam jednocześnie uwagę, że znakomita większość inwestycji drogowych gminy to wciąż albo remonty starych dróg lub ulic albo inwestycje w wąskich pasach drogowych, gdzie nawet ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie dają możliwości wydzielenia odrębnej od ciągu pieszego trasy rowerowej. Tam, gdzie pas drogowy i mpzp to umożliwia przy projektowaniu i realizacji inwestycji drogowych Pana uwagi będą uwzględnione.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg