Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
banerek---plac-podatki.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
DROGA BLIZANOWICE-TRESTNO ZAMKNIĘTA
17 / 12 / 2013 Mariusz Różnowicz 4408

Droga gminna na odcinku Blizanowice – Trestno została awaryjnie zamknięta na czas remontu z powodu zagrożenia zapadnięciem się przepustów zlokalizowanych w obu końcach drogi. Katastrofalny stan nawierzchni drogi i poboczy jest spowodowany ponadnormatywnym natężeniem ruchu, które występuje w tamtym obszarze w ostatnich miesiącach.

Pozostawienie drogi w obecnym stanie jest niebezpieczne dla zdrowia i życia osób, które się po niej poruszają.

Burmistrz Siechnic zwracał się do Starostwa Powiatowego we Wrocławiu i Urzędu Miejskiego we Wrocławiu w sprawie zgłoszenia rozbudowy drogi wraz z przebudową drogi powiatowej (ul. Nadodrzańska w Trestnie) oraz ulicy Opatowickiej i Międzyrzeckiej we Wrocławiu (drogi Miasta Wrocław) jako wspólnego projektu Powiatu Wrocławskiego, Miasta Wrocław i Gminy Siechnice do dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na 2014 r. Miasto Wrocław w odpowiedzi na pismo nie wyraziło zainteresowania realizacją tego projektu w 2014 r., natomiast ówczesny Starosta Powiatu Wrocławskiego nie udzielił odpowiedzi na pisma w tej sprawie z marca i września 2013 r. i udzielił Gazecie Wrocławskiej wypowiedzi (data publikacji 30 września br.), że dla Powiatu Wrocławskiego „przebudowa tej drogi nie jest zadaniem priorytetowym”.

Droga zostanie zamknięta na czas wykonania niezbędnych prac naprawczych wraz z cząstkowym remontem odcinka drogi – do marca 2014 r.  

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg