Zakończyliśmy IV edycję ogólnopolskich zawodów Straży Gminnych i Miejskich w strzelectwie sportowym, które w tym roku odbyły się dzięki życzliwości gospodarza obiektu – Polskiego Związku Łowieckiego, Zarządu Okręgowego we Wrocławiu.
Udostępniony obiekt strzelnicy pozwolił na przeprowadzenie trzech głównych konkurencji, natomiast gospodarze dodatkowo przygotowali dla uczestników konkurencję „Parkur” oraz niespodziankę w postaci zawodów łuczniczych. Zmagania odbywały się równolegle na czterech torach, a ich intensywny przebieg sprawił, że zakończyły się dopiero w późnych godzinach popołudniowych.
W programie zawodów znalazły się następujące konkurencje:
Karabin centralnego zapłonu 100 m (K.C.Z. 100 m) – konkurencja drużynowa o Puchar Burmistrza Siechnic
Pistolet sportowy – o Puchar Komendanta Straży Miejskiej we Wrocławiu
Strzelanie dynamiczne – o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Siechnicach
„Parkur” – o Puchar Łowczego Okręgowego P.Z.Ł. we Wrocławiu
Wyniki konkurencji drużynowej K.C.Z. 100 m:
I miejsce – Straż Miejska Kórnik
II miejsce – Straż Miejska w Siechnicach
III miejsce – Straż Miejska Rybnik
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie, wysoki poziom sportowy, wspaniałą atmosferę oraz ducha rywalizacji. Szczególne podziękowania kierujemy do gospodarzy obiektu za jego udostępnienie oraz wsparcie w organizacji zawodów.
Już dziś zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia.

