Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 22/2017 "Bezpieczeństwo w Świetej Katarzynie"
10 / 07 / 2017

Witam

Jestem mieszkanką Św. Katarzyny od 2004r. mieszkam na ulicy Akacjowej. Niejednokrotnie zgłaszali mieszkańcy problem na ulicy z oświetleniem tj, jego brakiem i bezpieczeństwem  przemieszczajacych sie dzieci. W dniu dzisiejswzym około 20 tej mój syn wracając z treningu został zaatakowany przy wejściu na ul, Akacjową przy Parkowej , napadło go 2 gości  i chcieli telefon, syn ma rozwalony nos. Dodatkowo nadmieniam że żadne telefony policji nie są czynne, proszę je uaktualnić. Może w końcu sprawa bezpieczeństwa, oświetlenia zostanie załatwiona , w każdym domu mieszka conajmniej 2 dzieci. Na ulicy jest ciemno że nic nie widać już nie wsponnę że jest dziura na dziurze ale nie o to teraz mi chodzi.

Pilnie prosze o zajęcie sie sprawa.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pani pismo z dnia 16 lutego 2017r przesłane drogą elektroniczną w sprawie stanu technicznego nawierzchni i braku oświetlenia na ulicy Akacjowej w Świętej Katarzynie informuję, że w planie finansowo – rzeczowym  na 2017 r nie  została ujęta ul. Akacjowa i ulica Parkowa do przebudowy w standardzie pełnego przekroju ulicznego lub w standardzie jezdni bitumicznej.Przewidywalny termin przebudowy  lub budowy ulicy Akacjowej i ulicy Parkowej to lata 2019 – 2022.

Ulice do chwili przebudowy będzie utrzymywana w ramach bieżącego utrzymania dróg tzn. będą wykonywane naprawy cząstkowe poprzez uzupełnianie ubytków, wyboi  materiałem kamiennym,  profilowanie  nawierzchni z  nadaniem spadków podłużnych i poprzecznych.

Wykonanie opracowania projektowego oświetlenia ulicy Akacjowej w Świętej Katarzynie jest ujęte w harmonogramie zadań oświetleniowych planowanych do realizacji w 2018 r. Jednocześnie informuję,  że ostateczną decyzję w sprawie zatwierdzenia zadań do realizacji w 2018 r podejmą Radni podczas głosowania nad zadaniami na następny rok. Roboty w zakresie napraw cząstkowych zostaną wznowione  przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Za powstałe niedogodności  uprzejmie  przepraszam.

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg