Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 37/2017 "Bezpieczna droga do szkoły Ozorzyce"
07 / 04 / 2017

Witam! czy tak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły ? Na spotkaniu w Sulimowie nie było problemu z chodnikiem nawet pod Turów , a teraz okazuje się , ze nawet go w planach nie ma .Gmina obwinia Powiat , a Powiat Gminie , bo nie ma projektu , a odbija się to na nas i naszych dzieciach . Pewnie jesteśmy za małym elektoratem wyborczym i nikomu na nas nie zależy.....

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla mnie jednym z najważniejszym kryteriów przy planowaniu inwestycji związanych z budową dróg i chodników, jednak droga wzdłuż, której miałby znajdować się chodnik jest drogą powiatową a nie gminną.

Mimo tego na przełomie II i III kwartału 2017 roku zostanie zlecone wykonanie koncepcji projektowej chodnika wzdłuż ul. Krasińskiego od skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego do wysokości posesji nr 4 z nawiązaniem do istniejącego chodnika.

Aby projektowany chodnik znajdujący się przy drodze powiatowej mógł zostać wybudowany Gmina Siechnice po wykonaniu koncepcji wystąpi z inicjatywą udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Wrocławskiemu.

Realizacja chodnika będzie mogła nastąpić po podjęciu uchwał Rady Miejskiej w Siechnicach i Powiatu Wrocławskiego oraz po podpisaniu przez Powiat Wrocławski i Gminę Siechnice stosownej umowy o udzieleniu pomocy rzeczowej na rzecz Powiatu Wrocławskiego.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg