Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 73/2017 "Ulica Polna Iwiny"
21 / 06 / 2017

Szanowny Panie Burmistrzu,

 

Stan drogi (ul.Polnej) jest dramatyczny. W naszej okolicy mieszka dużo godzin z małymi dziećmi które zmuszone są w trakcie spacerów wdychac pył z drogi który w godzinach największego ruchu jest obecny prawie przez cały czas. Za to w dni deszczowe przejście z wózkiem zapadsjacym się w błoto które po spacerach zostaje często wnoszone do domów., jest naprawę nie lada wyczynem. Nie wygląda na to że żyjemy w cywilizowanym kraju w centrum Europy bo warunki infrastruktury są jakby z krajów trzeciego świata.  Nie wygląda również na to żebyśmy mieszkali w gminie której rzadzacym leży na sercu zdrowie i godne warunki życia jej mieszkańców. 

 

Mam nadzieję że plan wykonania nawierzchni może nareszcie zostać włączony do priorytetów ze względu na rosnąca liczbę mieszkańców tej okolicy.. W innym wypadku zastanawiający jest fakt wydawania dalszych pozwolen na budowę domów w miejscu gdzie warunki są niezgodne.  

 

W przypadku jeśli nawierzchnia nie będzie zrobiona w tym roku bardzo proszę o inne propozycje rozwiązania tymczasowego które pozwoli przetrwać kolejny rok.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach dotyczącego ulicy Polnej w miejscowości z dnia 13 maja 2017r. w sprawie stanu technicznego drogi gminnej ul. Polna w miejscowości Iwiny uprzejmie informuję, że w  planie finansowo rzeczowym na rok 2017 nie została ujęta do realizacji w standardzie jezdni bitumicznej jak również w standardzie pełnego przekroju ulicznego.

 

Ulica Polna do chwili wykonaniaprzebudowy będzie utrzymywana w ramach bieżącego utrzymania dróg w zakresie likwidacji wyboi, ubytków, materiałem kamiennym, profilacji z nadaniem spadków podłużnych i poprzecznych. Naprawa  nawierzchni została wykonana w trzeciej dekadzie miesiąca maja bieżącego roku.

 

Za niedogodności związane ze stanem nawierzchni przepraszam.

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg